Inauguracja nowej kampanii bez Wojciecha Marca16.06.2023r.
W 58 min. spotkania MKS Debrzno - Sokół Wyczechy kończącego edycję 2022/2023 w słupskiej klasie okręgowej, arbiter Mirosław Cyrson wykluczył z gry za faul taktyczny obrońcę Czerwono-Niebieskich Wojciecha Marca. Ponieważ była to tzw. bezpośrednia czerwona kartka jasne było, że "Marcyk" nie wystąpi w kolejnym meczu mistrzowskim, którym zaczniemy sezon 2023/2024.

Wczoraj Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zgodnie z przewidywaniami formalnie potwierdziła, że dyskwalifikacja będzie obejmować tylko jedne zawody, a więc wspomnianą inaugurację następnych rozgrywek w weekend 5/6 sierpnia.

Przypomnijmy, iż w potyczce z Sokołem, w 29. minucie, W. Marzec napomniany został również "żółtkiem" i był to dwunasty kartonik tego koloru niespełna 21-letniego zawodnika w minionej już edycji... Normalnie oznaczałoby to dodatkowe dwa spotkania odpoczynku od gry, lecz zgodnie z regulaminem i praktyką stosowaną w takich przypadkach od kilku lat, tego rodzaju pauza nie przechodzi na kolejny cykl rywalizacji, a zamiast niej klub jest zobowiązany uiścić karę finansową.