Licencja na dwa lata16.06.2023r.
Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w specjalnym komunikacie, jaki ukazał się kilka dni temu, ogłosiła swoje decyzje po rozpatrzeniu corocznych wniosków przedłożonych przez kluby grające w klasie okręgowej w sprawie udzielenia "glejtu" na występy w kolejnym sezonie (lub sezonach).

Wśród siedemnastu ekip (dwie gdańskie grupy plus słupska), którym komisja przyznała licencję na edycje 2023/2024 oraz 2024/2025 znalazł się MKS Debrzno. Oprócz Czerwono-Niebieskich z naszej grupy okręgówki to samo spotkało Czarnych Czarne, Pomorze Potęgowo i Skotawię Dębnica Kaszubska. Jednoroczna licencja (na kampanię 2023/2024) przypadła w udziale Leśnikowi Cewice, Myśliwcowi Tuchomie, Piastowi Człuchów, Unisonowi Machowino, Startowi Miastko, KS Włynkówko i GTS-owi Czarna Dąbrówka.

Odmówiono na tym etapie pozytywnej opinii wskazując różne uchybienia w procesie licencyjnym następującym klubom: Brda Przechlewo, Dolina Niepoględzie, Garbarnia Kępice i Sokół Wyczechy.

Z kolei Kaszubia Studzienice posiadała licencję na dwa lata (2022/2023 i 2023/2024), tak więc tylko potwierdzono jej przedłużenie na najbliższy sezon, natomiast ostatniego teamu (rezerwy Gryfa) proces nie dotyczył, gdyż słupszczanie składali wniosek dotyczący tylko pierwszej drużyny, grającej jak wiadomo w IV lidze.