Start - Wietcisa i Stoczniowiec - Radunia II w półfinale baraży o IV ligę12.06.2023r.
Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na dzisiejszym posiedzeniu w Gdańsku rozlosowała pary półfinałowe w barażowej rywalizacji o awans do IV ligi. Wiemy zatem, że Start Miastko (wicemistrz słupskiej okręgówki) zmierzy się z Wietcisą Skarszewy (wicemistrz grupy Gdańsk II), a Stoczniowiec Gdańsk (czwarta ekipa grupy Gdańsk I) z Radunią II Stężyca (zespół z najlepszym dorobkiem spośród tych, które zajęły trzecie lokaty w klasie okręgowej).

Zawody przewidziano na weekend 17/18 czerwca, a zwycięskie drużyny zagrają w finale 24/25 czerwca. Dokładne terminy i miejsca spotkań (Start na pewno nie zorganizuje potyczki na własnym boisku, ponieważ miastecka murawa przechodzi renowację) pojawią się wkrótce w systemie Extranet. Gdy którykolwiek z meczów zakończy się rezultatem remisowym, piłkarze od razu przystąpią do rzutów karnych, bez konieczności rozgrywania dogrywki.

Warto także wyjaśnić skąd obecność w dodatkowych konfrontacjach o czwartoligowy szczebel Stoczniowca. Otóż ten team został wprawdzie wyprzedzony w tabeli przez Bałtyk II Gdynia i Jaguara II Gdańsk, ale zarówno gdynianie, jak i gdańszczanie nie mogą walczyć o IV ligę, ponieważ w obydwu przypadkach ich pierwsze zespoły w sezonie 2023/2024 będą występować właśnie na tym poziomie, co wyklucza ewentualny pobyt tam również rezerw tych klubów.

Dla formalności uzupełnijmy, że bezpośrednią promocję do IV ligi uzyskały ekipy Sokoła Wyczechy, Gedanii II Gdańsk i Supry Kwidzyn.