Seniorzy walczą o podium01.06.2023r.
4 czerwca 2023 r. o godz.17.00 dorosła drużyna MKS-u podejmie na Stadionie Miejskim beniaminka rozgrywek Unison Machowino. Niewiele czasu pozostało do zakończenia zmagań w kampanii 2022/2023. Przed piłkarzami mecze 32. kolejki, a już sześć dni potem zapadną ostateczne rozstrzygnięcia, bo Pomorski Związek Piłki Nożnej potraktował futbolistów na tym szczeblu bardziej srogo, poważnie i profesjonalnie jak nie przymierzając FIFA na mistrzostwach świata, nakazując wyjście na boisko w dwóch ostatnich seriach 8 i 10 czerwca, czyli w odstępie zaledwie 48 godzin...

No cóż, nie będziemy może dłużej "znęcać się" nad włodarzami z Gdańska, ale każdy logicznie myślący przyzna, iż ze zdrowym rozsądkiem owa decyzja terminarzowa nie ma nic wspólnego. Co więcej, usiłując dowiedzieć się w przerwie zimowej dlaczego piłkarze okręgówki będą zmuszeni kończyć ligę już w sobotę 10 czerwca, a nie dzień później, nie uzyskaliśmy żadnej rozsądnie brzmiącej odpowiedzi. "Tak postanowiliśmy i co nam zrobicie?"- w ten sposób można tę kuriozalną sytuację najkrócej spuentować... Wracając jednak do spotkania z Unisonem, bo ta potyczka teraz nas najbardziej interesuje, warto nadmienić, że seniorzy tego klubu zawitają nad Debrzynkę pierwszy raz w historii. Nigdy dotąd nie graliśmy z teamem z Machowina na własnym terenie, a jedyny kontakt między drużynami nastąpił oczywiście w I rundzie obecnej edycji, gdy Czerwono-Niebiescy wygrali w podusteckiej miejscowości 12 listopada 2022 r. 2:1 po golach Krystiana Szostka i Pawła Władyczaka.

Debrznianie są faworytami rewanżu, bo mimo dość nierównej postawy wiosną zdają się mieć więcej atutów i liczymy na trzy punkty, które mają pomóc emkaesiakom w utrzymaniu miejsca na podium klasy okręgowej. Trener P. Władyczak, wszystko na to wskazuje, będzie mógł liczyć na liczniejszą kadrę, niż w trakcie kompletnie nieudanej wyjazdowej potyczki z Kaszubią Studzienice. Karę za cztery żółte kartki odcierpiał już Bartłomiej Lica, a ponadto do dyspozycji debrzeńskiego szkoleniowca powinni być również Paweł Wegner i być może Przemysław Szczubiał. Pozostali zawodnicy także pojawią się na murawie Stadionu Miejskiego.

Zapraszamy sympatyków futbolu na obiekt przy ul. Sportowej 1. Niedzielne, słoneczne (takie ma być) popołudnie warto spędzić na wspieraniu piłkarzy z Grodu Dzika!