Energa Griffin Cup z Czerwono-Niebieskimi03.02.2023r.
Pomorski Związek Piłki Nożnej, wzorem lat poprzednich (z wyjątkiem czasu pandemii), organizuje całą serię imprez halowych dla dzieci. Począwszy od 4 lutego aż do 15 kwietnia odbędzie się w jej ramach jedenaście turniejów, w tym dwa dziewczęce, w przedziale wiekowym od rocznika 2009 (najstarszy) po 2016/2017. Kluby mogły w określonym czasie zgłaszać do zawodów swoje ekipy, a potem odbyło się w Gdańsku losowanie i na jego podstawie kwalifikowano poszczególnych uczestników do danej imprezy lub umieszczano na liście tzw. "oczekujących", czy jak kto woli rezerwowej.

MKS Debrzno wyraził gotowość startu w Energa Griffin Cup w trzech rocznikach, tzn. 2013 (4 lutego w Ustce), 2011 (18 lutego w Bytowie) i 2014 (18 marca w Malborku). Dzięki uśmiechowi fortuny otrzymaliśmy możliwość pojawienia się na dwóch pierwszych zawodach, z kolei w trzecim przypadku oczekujemy na ewentualne zwolnienie miejsca przez którąś z drużyn.

Podopieczni Krzysztofa Dudzica z juniorów E2 udadzą się zatem jutro do nadmorskiej Ustki, gdzie zagrają w grupie C z Wierzycą Pelplin, Champions Kwidzyn i Gryfem Słupsk. Oprócz tego uczestnikami w/w turnieju są: Jantar Ustka, AP Kartuzy, Orlik Przodkowo i Stal Jezierzyce (grupa A) oraz UKS GAP Bruskowo Wielkie, Dragon Bojano, Beniaminek 03 Starogard Gdański i AP Marko-Gol Gdańsk (grupa B).