Dużo znaków zapytania przed ligą29.07.2022r.
W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych seniorzy MKS-u ulegli na Stadionie Miejskim Gwieździe Karsin 3:5. To był mecz stojący na dobrym poziomie, na pewno przydatny dla emkaesiaków, chociaż tak jak w przypadku poprzednich spotkań znowu nie wystąpiliśmy w optymalnym składzie i do ligi to już się nie zdarzy, bo okres przygotowawczy dobiega końca.

Na pewno Czerwono-Niebiescy (a przynajmniej ci uczęszczający regularnie na treningi) odczuwali trudy intensywnych zajęć zaordynowanych przez Pawła Władyczaka i to było widać w ich poczynaniach. Nogi były ciężkie, stąd nie ma co się dziwić, że niektórzy nie wytrzymali trudów 90-minutowej potyczki. Zagrało piętnastu piłkarzy, jedni lepiej, inni słabiej, a wszystko i tak zweryfikuje walka o punkty, którą zaczniemy już za osiem dni.

Piątkową konfrontację zaczęliśmy od bardzo dobrej interwencji Wojciecha Tarasa w bramce, który jest najpoważniejszym kandydatem do regularnego pojawiania się między słupkami w edycji 2022/2023. To było w 4. minucie, a za chwilę akcja przeniosła się na drugą stronę boiska i... prowadziliśmy 1:0! Władyczak uruchomił świetnym prostopadłym zagraniem Krystiana Szostka, a ten swobodnie w sytuacji sam na sam podcinką ulokował piłkę w siatce ponad wychodzącym bramkarzem.

Kolejne minuty dla przyjezdnych. W 8 min. po rzucie rożnym Mateusz Kaczmarek był blisko powodzenia, ale odetchnęliśmy z ulgą. Lepiej poszło w 12. minucie Jakubowi Prondzińskiemu, który po dynamicznym wejściu w pobliże pola karnego kropnął płasko przy słupku z lewej nogi i było 1:1. W 14 min. mogliśmy stracić drugą bramkę. Błąd Wojciecha Marca skutkował czystą okazją gości, udaną interwencją W. Tarasa i poprzeczką przy dobitce... W 21 min. korner dla MKS-u. Po wrzutce na wślizgu usiłował trącić futbolówkę Krzysztof Dudzic, dotarła do Szostka i wywalczyliśmy następny róg. Za moment, w 22. minucie, przegrywaliśmy 1:2. Ponownie wcelował z lewej nogi przy słupku Prondziński.

Szybko powinien ripostować Szostek, lecz po jego solowej akcji w 24 min. golkipera Gwiazdy wyręczył słupek. W 26 min. wybornie przechwycił piłkę Michał Kawczak, dograł Szostkowi, ale w dogodnej pozycji napastnik debrzeński przegrał starcie z bramkarzem. Zamiast remisu 2:2 w 30. minucie przeciwnicy powiększyli przewagę do dwóch goli. Na 3:1 trafił głową Kacper Brzoska, a podawał Prondziński. Przed przerwą odpowiedzieliśmy kontaktową bramką K. Dudzica, który w 36 min. ładnie z paru metrów sfinalizował atak, jaki zainicjował Władyczak, a podającym był Szostek. W 42 min. Kacper Bielecki mógł wyrównać po kontrze, jednak spudłował z kilku metrów.

Po zmianie stron aż do 71. minuty rezultat nie zmieniał się. Gra była wyrównana, choć brakowało klarownych sytuacji podbramkowych. Wtedy pomylił się przy wyprowadzaniu piłki W. Marzec, przejął ją M. Kaczmarek i wpakował do siatki. Po 60 sekundach było już 5:2, a drugi raz cieszył się z gola Brzoska. Słaby fragment w wykonaniu debrznian, nie ma co ukrywać. Ostatnie 10 minut to z kolei aż trzy zmarnowane przez nas "setki" i wreszcie bramka Jakuba Nykiela zdobyta w 87 min. głową po dośrodkowaniu Kamila Masternaka, który zaliczył wcześniej powrotną zmianę. Zanim ustaliliśmy wynik na 3:5 w 82 min. po akcji Władyczaka i Szymona Góreckiego świetną sposobność miał Szostek, w 84 min. K. Masternak po zagraniu Szostka, a w 86 min. dodatkowo Nykiel.

Zakończyliśmy krótki okres przygotowawczy do rundy jesiennej, jeśli chodzi o mecze kontrolne. Mistrzowskie zmagania zaczniemy w sobotę 6 sierpnia o godz.17.30 u siebie z Myśliwcem Tuchomie.

MKS Debrzno- Gwiazda Karsin 3:5 (2:3)

1:0 Krystian Szostek (4)
1:1 Jakub Prondziński (12)
1:2 Jakub Prondziński (22)
1:3 Kacper Brzoska (30)
2:3 Krzysztof Dudzic (36)
2:4 Mateusz Kaczmarek (71)
2:5 Kacper Brzoska (72)
3:5 Jakub Nykiel (87)

MKS: W. Taras (46 Mat. Szajgin)- K. Masternak (56 W. Kaczmarek), W. Marzec, Kawczak, Lange- Bielecki (71 Górecki), Władyczak, Góra, Pacholik- Szostek, K. Dudzic (58 Nykiel)