Zmiana planu sparingowego - Gwiazda zastąpi Arkę II27.07.2022r.
Nie dojdzie do atrakcyjnie zapowiadającego się meczu towarzyskiego seniorów MKS-u z Arką II Gdynia. Rezerwy I-ligowca miały się stawić na Stadionie Miejskim w piątek 29 lipca o godz.17.30, a samo spotkanie symbolicznie uświetnić jubileusz 30-lecia Czerwono-Niebieskich oraz 10-lecia Akademii Piłkarskiej. Pomysł na tę potyczkę narodził się kilka miesięcy temu, a potem dopinane były konkrety. Poczyniono ustalenia organizacyjne i... nastąpiła klapa siedem dni przed przewidywanym terminem.

Szkoda, bo warto wspomnieć, że to właśnie do gdyńskiego klubu wytransferowaliśmy w przeszłości trzech młodych piłkarzy ekipy emkaesiaków (Mateusz Trela, Dominik Pikulik, Szymon Szlaga), czwarty (Jakub Piotrowski) również udał się nad morze po dwuletnich występach w Debrznie (jest wychowankiem Czarnych Czarne), a piąty (Wiktor Wrzeszcz) wkrótce odejdzie na wypożyczenie.

Już choćby z tego powodu miło byłoby dla podkreślenia współpracy zagrać sparingowo z drugim zespołem Żółto-Niebieskich, ale cóż... Chciałoby się tylko lapidarnie rzec: ŻYCIE! Oficjalny przekaz brzmiał tak, że zgody na wyjazd do Debrzna nie wydał właściciel arkowców, co pozostawimy bez jakiegokolwiek komentarza, bo i co tu komentować? O kulisach rozmów na temat towarzyskiej konfrontacji też nie ma sensu się rozwodzić, niesmak jednak pozostał. Żal tym bardziej, że gdynianie ostatecznie odwołali przyjazd nad Debrzynkę jak wspomnieliśmy wyżej ledwie tydzień przed zakładaną datą, co poza wszystkim postawiło MKS w trudnej sytuacji co do generalnej "kontrolki" przed ligą. Każdy ma (co oczywiste) określone plany i ciężko było w ostatniej chwili znaleźć kogokolwiek, aby rozegrać sparingowe spotkanie.

W tym miejscu dziękujemy za życzliwość Andrzejowi Borowskiemu, trenerowi Gwiazdy Karsin, który zgodził się zawitać nad Debrzynkę ze swoim teamem i w piątek 29 lipca o godz.18.00 odbędzie się ta potyczka. Zapraszamy kibiców!