Zmarł Jerzy Gawlik21.07.2022r.
Bardzo smutna wiadomość dotarła do nas z Torunia. 19 lipca odszedł Jerzy Gawlik, założyciel i przez wiele lat główna postać firmy G&Syn Boiska, zajmującej się kompleksową budową boisk sportowych, renowacją i pielęgnacją powierzchni trawiastych różnego przeznaczenia. Podmiot ten pojawił się na rynku w 1991 roku i z roku na rok sukcesywnie budował markę, stając się jednym z liderów w swojej branży w Polsce. Przez ponad trzy dekady zaowocowało to wykonaniem wielu wysokiej klasy przedsięwzięć w całym kraju.

Pana Jerzego poznaliśmy w listopadzie 2013 roku, gdy razem z synem Szymonem (obecnie kierującym firmą) przyjechali do Debrzna na historyczny przetarg ogłoszony przez naszą gminę, a dotyczący przebudowy stadionu MKS-u wraz z zagospodarowaniem jego otoczenia. Wówczas pierwszy raz odwiedzili obiekt przy ul. Sportowej, który następnie po wygranej w rozgrywce o wykonanie inwestycji w kolejnych miesiącach przeobrazili diametralnie, dzięki czemu jak żartobliwie wtedy określaliśmy uczyniliśmy w Grodzie Dzika skok z... XIX w XXI wiek, jeśli chodzi o infrastrukturę sportową. Inwestycją kierował Pan Jerzy, a wykonywana była przez Szymona z gronem współpracowników. Roboty przebiegały w znakomitym tempie, a przede wszystkim charakteryzowały się starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły. To sprawiło, iż po kilku miesiącach oddano do użytku Stadion Miejski kompletnie odmieniony, a na inauguracyjny, towarzyski mecz z I-ligową Chojniczanką Chojnice 13 lipca 2014 r. ściągnęły nad Debrzynkę tłumy jakich ani wcześniej, ani później to miejsce nie widziało.

Kontakt z firmą G&Syn cały czas jest, rokrocznie Szymon Gawlik i jego podwładni realizują zabiegi na murawie stadionowej (wertykulacja, piaskowanie i aeracja), ponadto wiele kwestii związanych z utrzymaniem boiska jest konsultowanych z podmiotem mającym od kilku lat nową siedzibę w Otłoczynie pod Toruniem. Wiedzieliśmy o chorobie Pana Jerzego, z którą zmagał się od dłuższego czasu. Dzisiaj żegnamy Go z myślą, że mieliśmy zaszczyt poznać człowieka dużego formatu, odznaczającego się wielką fachowością w swojej dziedzinie.

Trzeci od prawej JERZY GAWLIK