Debrznianie z Zielonym Certyfikatem 20.07.2022r.
Kilka tygodni temu MKS Debrzno uczestniczący w programie certyfikacji szkółek piłkarskich PZPN otrzymał tzw. Zieloną Gwiazdkę, czyli został zakwalifikowany do dofinansowania swoich działań w zakresie funkcjonowania zespołów juniorskich w sekcji piłki nożnej. W przypadku klubu znad Debrzynki oznacza to w dużym skrócie partycypację środków związkowych (pozyskanych przez federację ze strony państwa) w wynagrodzeniu oraz doszkalaniu trenera jednej z drużyn dziecięcych.

Dokładnie chodzi o ekipę juniorów E2 (rocznik 2013 i młodsi) prowadzoną przez Krzysztofa Dudzica. Przypomnijmy, iż w poprzednim rozdaniu, gdy można było ubiegać się o certyfikaty brązowy, srebrny i złoty, emkaesiacy nie zdołali z różnych przyczyn spełnić wszystkich wymogów na poziom brązowy. Aplikowanie na Zielony Certyfikat zostało natomiast uruchomione w kwietniu 2022 roku z myślą m.in. o podmiotach mających skromniejsze zasoby kadrowe.