Tucholanka ponownie lepsza19.07.2022r.
Trzeci raz spotkaliśmy się w towarzyskiej potyczce z Tucholanką Tuchola i znowu schodziliśmy z boiska na tarczy. Zarówno w debrzeńskim "Pucharze Lata" przed rokiem (1:4), jak i w niedawnym zimowym sparingu na boisku ze sztuczną nawierzchnią (2:3) skuteczniejsi byli rywale i nie inaczej było teraz, w upalne wtorkowe popołudnie w środku lipca. Przegraliśmy bardzo wyraźnie (2:6), będąc zespołem dużo słabszym.

Jeśli chodzi o walor szkoleniowy ta kontrolna gra niewiele dała trenerowi Pawłowi Władyczakowi, a to z tego względu, iż zebraliśmy na mecz tylko trzynastu piłkarzy, więc w kontekście ligi występ w Tucholi należy określić jako mało przydatny. W tej skromnej grupie znalazło się miejsce dla debiutanta, niespełna 16-letniego Szymona Szlagi, który po rocznym wypożyczeniu do Arki Gdynia wrócił do naszego klubu i być może zagra jesienią w ekipie seniorów. Poza tym po długiej pauzie zaliczył mecz w czerwono-niebieskich barwach mający minimalne doświadczenie z gry w seniorskim futbolu Michał Walkiewicz.

Mimo skromnego liczbowo składu walczyliśmy na przyzwoitym poziomie dość długo, ale eksperymentalnie zestawiona defensywa w końcu padła i wyższość gospodarzy, szczególnie w ostatnich 25 minutach, nie podlegała dyskusji. Pierwsze zagrożenie pod bramką Dawida Rudnika odnotowaliśmy w 10. minucie, gdy po zagraniu na prawą flankę (nie było spalonego) nastąpiło szybkie podanie na środek pola karnego i płaskie uderzenie, na nasze szczęście niecelne. Po chwili złe ustawienie Kamila Masternaka wykorzystali przeciwnicy i w sytuacji sam na sam z Rudnikiem futbolówka odbiła się od słupka. W 13 min. Tucholanka wygrywała 1:0. Krzysztof Budzyński (w ubiegłym roku MVP naszego turnieju o "Puchar Lata") po prostopadłym zagraniu wyprzedził K. Masternaka i wygrał pojedynek z Rudnikiem. Minęło ledwie 120 sekund i straciliśmy drugiego gola. Patryk Nitka strzelił pewnie i po rękach Rudnika "gała" wpadła do siatki. W 18 min. poprawiliśmy rezultat za sprawą płaskiego uderzenia Krzysztofa Szawarniaka, któremu asystował Michał Pacholik.

Następne minuty pierwszej odsłony w miarę wyrównane. W 32 min. minimalnie spudłował Szawarniak, a w 35 min. Rudnik odbił do boku mocny strzał z dystansu. Z kolei w 37 min. po kontrze Błażej Borucki interweniował na wślizgu, piłka przeszła i mieliśmy masę farta po strzale jednego z rywali. Ponadto w 44 min. udana parada Rudnika zapobiegła stracie bramki.

Kwadrans gry po przerwie bez większych wrażeń. Dopiero w 62 min. Borucki popisał się silnym strzałem z dobrych 35 metrów pod poprzeczkę i egzekwowaliśmy rzut rożny. Trzy minuty później ładna akcja i uderzenie po ziemi Szawarniaka, lecz zbyt słabe. Niestety, w 67 min. składną wymianę piłek zakończył trafieniem na 3:1 Kacper Topoliński. Od tego momentu stanęliśmy i skutkowało to kolejnymi okazjami dla miejscowych. W 74 min. wysoko posłana futbolówka omal nie zaskoczyła Rudnika, za chwilę wyręczyła nas poprzeczka. W 76 min. szereg błędów debrznian i Adrian Tromski wykorzystał czystą pozycję. 4:1, a w 78 min. Budzyński po wrzutce i błędzie Walkiewicza z bliska zdobył piątego gola. Tucholanin poszedł za ciosem i w 82 min. "złożył" hat tricka, po ładnej asyście jednego z kolegów i precyzyjnym strzale przy słupku.

W 83 min., wreszcie udana akcja emkaesiaków. Kacper Bielecki wyłuskał piłkę, dogrywał K. Masternak, a z najbliższej odległości uzyskał gola Władyczak. Ponadto w 86 min. Rudnik poradził sobie z niebezpieczną próbą z boku pola karnego i zapobiegł utracie siódmej bramki.

Spotkanie nieudane, głównie z powodu wspomnianych wyżej licznych braków kadrowych. Oby w kolejnych sprawdzianach było pod tym kątem lepiej. Teraz przed drużyną Władyczaka turniej w Debrznie, który odbędzie się w niedzielę 24 lipca o godz.11.00.

Tucholanka Tuchola- MKS Debrzno 6:2 (2:1)

1:0 Krzysztof Budzyński (13)
2:0 Patryk Nitka (15)
2:1 Krzysztof Szawarniak (18)
3:1 Kacper Topoliński (67)
4:1 Adrian Tromski (76)
5:1 Krzysztof Budzyński (78)
6:1 Krzysztof Budzyński (82)
6:2 Paweł Władyczak (83)

MKS: Rudnik- K. Masternak, Lica, Borucki, Bielecki- Górecki (46 Kleist), Władyczak, Szlaga (46 Walkiewicz), Pacholik- Szawarniak, K. Dudzic