Wygrana Czerwono-Niebieskich, przesądziły rzuty karne16.07.2022r.
Czy to był najlepszy z dotychczasowych turniejów nocnych? Tak nam się wydaje, bo po pierwsze nie brakowało dobrego futbolu, po drugie emocji, po trzecie wiele zespołów liczyło się w rywalizacji o najlepszą czwórkę, po czwarte wreszcie towarzyszyła temu wszystkiemu (z małymi wyjątkami) bardzo dobra atmosfera. Do tego idealna dla piłkarzy pogoda (chłodno, ale bezwietrznie i bez deszczu), zatem czego chcieć więcej... Siódma edycja imprezy to pięć godzin gry, 24 mecze i 63 gole oraz 86 zawodników w dziesięciu drużynach.

Zmagania w grupach do ostatniej chwili były interesujące i losy awansu do półfinałów zmieniały się jak w kalejdoskopie. W pierwszej dominował wprawdzie MKS, ale tylko jeśli spojrzymy na zdobycz punktową, bo aż trzy z czterech spotkań Czerwono-Niebiescy "przepchali" na swoją korzyść różnicą jednego gola. Za ich plecami o drugą lokatę toczyli bój Chojniccy Strażacy oraz Emeryci. W meczu pomiędzy tymi ekipami padł remis 1:1, a więc o promocji chojniczan do czołowej czwórki zadecydował korzystniejszy bilans bramkowy z wszystkich meczów. W drugiej było jeszcze bardziej frapująco, bo poza znakomicie spisującymi się piłkarzami Balboa Team kandydatów do dalszej gry było aż trzech. Z tego grona odpadli Odpalacze po porażce z GTS-em Lipka i kiedy wydawało się, że to nasi sąsiedzi zza miedzy wywalczą awans na koniec fazy grupowej TKP Tuchola sensacyjnie pokonali Balboa Team i przedarli się do drugiej części imprezy.

Tam omal nie sprawili kolejnej niespodzianki, bo odrobili dwubramkową stratę w potyczce z MKS-em, lecz w ostatniej akcji Michał Kawczak trafił na 3:2 z karnego i emkaesiacy zostali pierwszym finalistą. Zgodnie z oczekiwaniami drugim został Balboa Team po pewnej wiktorii 2:0 z Chojnickimi Strażakami. Najniższy stopień podium właśnie dla chojniczan, a to dzięki golowi dosłownie w ostatniej sekundzie starcia z TKP na 2:1. No i finał, w którym odnotowaliśmy bezbramkowy remis, a po nim ekscytującą serię karnych. Dla MKS-u trafiali Kawczak, Kamil Mosek, świętujący w dniu zawodów 30. urodziny Patryk Klejdysz, Kacper Bielecki i Wojciech Taras, dla Balboa Team natomiast Błażej Borucki, Dominik Marzec, Bartosz Marzec i Wojciech Marzec, a po strzale Damiana Kojneckiego piłka poszybowała ponad bramką i w ten sposób zakończyliśmy turniej.

Tuż przed pierwszą w nocy już 16 lipca wręczono suweniry, czego dokonał pomysłodawca przedsięwzięcia przed sześcioma laty Krzysztof Dudzic. Do drużyn powędrowały cztery puchary, a do zawodników wyróżnienia indywidualne. Michał Kawczak (MKS) wywalczył koronę snajperską (6 goli), Kamil Mosek (MKS) tytuł MVP, zaś Marcina Kukielskiego (TKP) uznano najlepszym bramkarzem. Nagrodami dodatkowymi były vouchery ufundowane przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki (balia, sauna, rowerki wodne) do wykorzystania na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego nad Jeziorem Żuczek, ponadto "krata" złocistego płynu, voucher od Serwisu Samochodowego Macieja Petryczki, piłki, rękawice bramkarskie oraz torba, a nawet markowe whisky (fundator to "bestwhiskymarket" Daniela Orłowskiego).

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy, podobnie jak sędziom (Mariusz Hoppe i Artur Włoch), Leszkowi Gliszczyńskiemu ("Kwaszarnia Gliszczyński", smakowite ogóreczki i kapusta) oraz Wojciechowi Chojeckiemu i Piotrowi Szymanówce wraz z pomocnikami (obsługa grilla). Turniej zorganizowaliśmy w ramach realizacji zadania publicznego "Na sportowo to różnorodnie, przyjemnie i zdrowo - 2022" dofinansowanego przez Gminę Debrzno.

Emeryci- Ballantines Brasil 1:0

Chojniccy Strażacy- TKP 2:1

finał

MKS- Balboa Team 0:0 karne 5:4