AKTUALNOŚCI
Oldboje triumfują w Koczale, "Stala" MVP zawodów10.07.2022r.
Drugi rok z rzędu piłkarze MKS-u Debrzno zajęli pierwsze miejsce w tradycyjnym, rozgrywanym już dwunasty raz turnieju oldbojów w Koczale. Żeby być zresztą w zgodzie z faktami należałoby napisać "ponownie rozgrywanym w Koczale", ponieważ impreza wróciła do tej miejscowości po czterech latach przerwy, wynikającej z uwarunkowań organizacyjnych. W 2019 i 2021 roku futbolistów ugościło Miastko, w 2020 r. wszystko zatrzymał covid, zatem w Las Arenie pojawiliśmy się pierwszy raz od 2018 roku.

Jak zwykle było bardzo przyjemnie, a zawodnicy ośmiu startujących w zawodach ekip mieli okazję skonfrontować się w ciekawym turnieju, w którym nie zabrakło dobrej zabawy, ale i zaciętej rywalizacji, a czasem także kontrowersji i delikatnych swarów. Jeżeli do czegokolwiek można byłoby się przyczepić, to do trójki arbitrów, bo ewidentnie "nie dojeżdżali" udowadniając, iż oldbojom niekoniecznie powinni sędziować oldboje... Ale to tak na marginesie i nie jest to żaden przytyk do ludzi, którzy zrealizowali całość, gdyż doskonale wiemy, że był to spory wysiłek. Tu szczególne słowa podziękowania dla Andrzeja Kwiatkowskiego, ponieważ to bezapelacyjnie "motor" przedsięwzięcia i wraz z grupą przyjaciół z Miastka i Koczały potrafi rok w rok "wyczarować" świetną imprezę dla miłośników futbolu powyżej 35. roku życia. Brawo!

Jeśli chodzi o walor czysto sportowy, to jako się rzekło, mieliśmy duże powody do radości. Oceniając na gorąco losowanie wydawało się, że Czerwono-Niebiescy trafili do "grupy śmierci" z dwoma teamami z Przechlewa oraz zaprawionymi w bojach oldbojów przedstawicielami Rzeczenicy. Faktycznie zmagania we wstępnej fazie były frapujące, a zaczęliśmy je od remisu z Rzeczenicą 1:1. Najpierw Robert Rutyna obronił karnego, potem wynik otworzył Sebastian Stalka, po świetnej akcji Kamila Siega i Pawła Władyczaka. W końcówce przeciwnicy wyrównali po wolnym i rykoszecie. W drugim występie debrznianie uporali się z Orlikiem Przechlewo 3:0 po trafieniach Stalki, Krzysztofa Borkowskiego i Siega, a w trzecim umiejętnie pilnowali korzystnego rezultatu (remis dawał nam awans do finału), osiągając "zwycięskie" 0:0 z Good Valley Przechlewo.

W decydującej rozgrywce nie było łatwo, ale o skromnej wygranej emkaesiaków przesądziła śliczna "bomba" Władyczaka, po której golkiperowi Danielowi Gwoździowi nie pozostało nic innego, jak wyjąć piłkę z siatki. 1;0! Zatem obroniliśmy główne trofeum sprzed roku, a dodatkowe wyróżnienie spotkało debiutującego w gronie oldbojów Stalkę, który otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika imprezy. Oprócz niego suweniry wręczono również królowi strzelców Łukaszowi Słabolepszemu (Kórnik, 6 goli), bramkarzowi Zbigniewowi Topka (Bodo Miastko) i najstarszemu uczestnikowi Markowi Twardowskiemu (Zryw Kretomino).

Wyniki i zdobywcy bramek dla MKS-u:

Grupa I

SesameSport- Patrycja 2:2
Bodo- Zryw 0:0
Patrycja- Zryw 0:0
SesameSport- Bodo 4:1
Bodo- Patrycja 5:2
Zryw- SesameSport 1:0

Tabela

1. Zryw Kretomino 5 1-0
2. SesameSport Kórnik 4 6-4
3. Bodo Miastko 4 6-6
4. Patrycja Miastko 2 4-7

Grupa II

Orlik- Good Valley 1:0
MKS- Oldboys Drzewiarz 1:1 (Stalka)
MKS- Orlik 3:0 (Stalka, Borkowski, Sieg)
Good Valley- Oldboys Drzewiarz 3:2
Orlik- Oldboys Drzewiarz 0:0
MKS- Good Valley 0:0

Tabela

1. MKS Debrzno 5 4-1
2. Good Valley Przechlewo 4 3-3
3. Orlik Przechlewo 4 1-3
4. Oldboys Drzewiarz Rzeczenica 2 3-4

o VII miejsce

Oldboys Drzewiarz- Patrycja 2:2 karne 4:1

o V miejsce

Orlik- Bodo 1:0

o III miejsce

SesameSport- Good Valley 2:0

finał

MKS- Zryw 1:0 (Władyczak)

MKS Debrzno: Krzysztof Borkowski, Grzegorz Dudek, Damian Litwiniuk, Robert Rutyna, Kamil Sieg, Sebastian Stalka, Mirosław Wieszewski, Grzegorz Wirkus, Paweł Władyczak


::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::