AKTUALNOŚCI
Podokręg Słupski opublikował wykaz zgłoszonych ekip05.07.2022r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przekazała do powszechnej wiadomości listę zespołów anonsowanych do udziału w mistrzowskiej rywalizacji w edycji 2022/2023. Dotyczy to zarówno zmagań seniorów (liga i Puchar Polski), jak i wszystkich kategorii juniorskich.

Jej omawianie rozpocznijmy od futbolu dorosłych. Sytuację w klasie okręgowej przedstawiliśmy wczoraj, obecnie skupimy się na klasie A i B. W tej pierwszej zagości czterech spadkowiczów z okręgówki (Zawisza Borzytuchom, GTS Czarna Dąbrówka, Wybrzeże Objazda i KS Włynkówko) oraz dwóch beniaminków, a więc Granit Koczała (powrót po czterech latach) i pierwszy raz w historii Lew Lębork.

W klasie B jest sporo nowości. Jedyny spadkowicz, który wystartuje jesienią to Szansa Siemianice, bo drugi, znacznie bardziej zasłużony klub, a zatem Chrobry Charbrowo, zniknął przynajmniej na jakiś czas z mapy seniorskiego futbolu. Mamy jednak, co jest pozytywnym sygnałem, reaktywację Skotawy Budowo, Błękitnych Główczyce, Sparty Konarzyny oraz Startu Łeba (aż trudno uwierzyć, lecz po... dwunastu latach!), a ponadto KS Bytów, który zawiązał się parę tygodni temu i na dokładkę dość niespodziewane przenosiny Słupi Sulęczyno, przez wiele lat grającej w "gdańskiej" części województwa.

Spoglądając na rozgrywki dzieci i młodzieży analizujemy te, w których będą grały zespoły reprezentujące MKS Debrzno. W kategoriach "boiskowych" (czyli C1 i D2) zanosi się na duże grupy (14 drużyn w pierwszym przypadku w jednej i 27 w drugim, czyli zapewne podział na dwie), sporo gier, ale i wyzwanie finansowe, biorąc pod uwagę odległości dzielące Gród Dzika od znacznego grona potencjalnych rywali. W zmaganiach "orlikowych" natomiast (E1, E2, F1 i F2) należy się spodziewać podziału stricte terytorialnego tak, aby najmłodsi nie pokonywali na turnieje zbyt dużych dystansów. Szczegóły co do dokładnego układu grup przekażemy wówczas, gdy się pojawią, zapewne dość szybko...

Poniżej stan posiadania w podokręgu słupskim w kampanii 2022/2023, bez omawianej wcześniej klasy okręgowej.

Klasa A seniorów (24)

Barton Barcino, Echo Biesowice, Polonez Bobrowniki, Zawisza Borzytuchom (spadkowicz), GTS Czarna Dąbrówka (spadkowicz), KS Damnica, Victoria Dąbrówka, Orkan Gostkowo, Stal Jezierzyce, Słupia Kobylnica, Granit Koczała (beniaminek), Granit Kończewo, Lew Lębork (beniaminek), LKS Łebunia, Błękitni Motarzyno, Grom Nakla, Magic Niezabyszewo, Wybrzeże Objazda (spadkowicz), Zenit Redkowice, Lider Rychnowy, Sokół Szczypkowice, Diament Trzebielino, Urania Udorpie, KS Włynkówko (spadkowicz)

Klasa B seniorów (17)

Skotawa Budowo, KS Bytów, Błękitni Główczyce, GKS Kołczygłowy, Sparta Konarzyny, Sokół Kuleszewo, Dąb Kusowo, Start Łeba, Start Łebień, WKS Nożyno, Szansa Siemianice (spadkowicz), Baza 44 Siemirowice, Victoria Słupsk, Rowokół Smołdzino, Kaszubia II Studzienice, Słupia Sulęczyno, KS Zaleskie

Puchar Polski (14 + plus kluby okręgówki i IV ligi, które grają obowiązkowo)

Echo Biesowice, Skra Bińcze (niezrzeszeni), KS Damnica, Stal Jezierzyce, Słupia Kobylnica, Granit Koczała, GKS Kołczygłowy, Granit Kończewo, Lew Lębork, Błękitni Motarzyno, Szansa Siemianice, Kaszubia II Studzienice, Diament Trzebielino, KS Zaleskie

Junior A1, roczniki 2004 i 2005 (2)

Bytovia Bytów, Kolejarz Chojnice

Junior B1, rocznik 2006 i młodsi (7)

Tęcza Brusy, Bytovia Bytów, Kolejarz Chojnice, Czarni Czarne, Piast Człuchów, Garbarnia Kępice, Jantar Ustka

Junior B2, rocznik 2007 i młodsi (6)

Chojniczanka Chojnice, KS Damnica, Granit Koczała, Lew Lębork, Byki Słupsk, KS Gryf Słupsk

Junior C1, rocznik 2008 i młodsi (14)

KS Bruskowo Wielkie, Tęcza Brusy, Bytovia Bytów, U-2 Bytów, GTS Czarna Dąbrówka, MKS Debrzno, Dolina Gałąźnia Wielka, Pogoń Lębork, Start Miastko, Karol Pęplino, JFA Przechlewo, Gryf Słupsk, Grasz Dwumiasto Ustka, Jantar Ustka

Junior C2, rocznik 2009 i młodsi (13)

Echo Biesowice, U-2 Bytów, Latarnik Choczewo, Chojniczanka Chojnice, Kolejarz Chojnice, Dębnickie Orły Dębnica Kaszubska, Stal Jezierzyce, Lew Lębork, Lipniczanka Lipnica, Lider Rychnowy, KS Gryf Słupsk, Myśliwiec Tuchomie, Grasz Dwumiasto Ustka

Junior D1, rocznik 2010 i młodsi (13)

Bytovia Bytów, Chojniczanka Chojnice, Kolejarz Chojnice, Czarni Czarne, Piast Człuchów, Anioły Garczegorze, Granit Koczała, Orliki Kończewo, AP Diego Lębork, Trójka Lębork, Byki Słupsk, Kaszubia Studzienice, Grasz Dwumiasto Ustka

Junior D2, rocznik 2011 i młodsi (27)

U-2 Bytów, Leśnik Cewice, Chrobry Charbrowo, Latarnik Choczewo, Chojniczanka Chojnice, Kolejarz Chojnice, GTS Czarna Dąbrówka, MKS Debrzno, Dolina Gałąźnia Wielka, Anioły Garczegorze, Stal Jezierzyce, Garbarnia Kępice, Słupia Kobylnica, AP Diego Lębork, Pogoń Lębork, AP Karol Piątek Luzino, Start Miastko, Wybrzeże Objazda, Karol Pęplino, JFA Przechlewo, Lider Rychnowy, Gryf Słupsk, KS Gryf Słupsk, Myśliwiec Tuchomie, Grasz Dwumiasto Ustka, Jantar Ustka, Żelki Żelkowo

Junior E1, rocznik 2012 i młodsi (28)

Echo Biesowice, GAP Bruskowo Wielkie, Bytovia Bytów, Canicuła Bytów, U-2 Bytów, Leśnik Cewice, Latarnik Choczewo, Kolejarz Chojnice, Czarni Czarne, Piast Człuchów, MKS Debrzno, MKS II Debrzno, Anioły Garczegorze, Lew Lębork, Start Miastko, Magic Niezabyszewo, Jantaria Pobłocie, Pomorze Potęgowo, JFA Przechlewo, Byki Słupsk, Gryf Słupsk, KS Gryf Słupsk, KS Gryf II Słupsk, Kaszubia Studzienice, Myśliwiec Tuchomie, Grasz Dwumiasto Ustka, Jantar Ustka, Sokół Wyczechy

Junior E2, rocznik 2013 i młodsi (23)

GAP Bruskowo Wielkie, Bytovia Bytów, U-2 Bytów, Leśnik Cewice, Chrobry Charbrowo, Kolejarz Chojnice, Piast Człuchów, MKS Debrzno, Dolina Gałąźnia Wielka, Stal Jezierzyce, Pogoń Lębork, Lipniczanka Lipnica, Start Miastko, Magic Niezabyszewo, Lider Rychnowy, Gryf Słupsk, KS Gryf Słupsk, Kaszubia Studzienice, UKS Sparta Sycewice, Diament Trzebielino, Grasz Dwumiasto Ustka, Jantar Ustka, KS Włynkówko

Junior F1, rocznik 2014 i młodsi (25)

Zawisza Borzytuchom, GAP Bruskowo Wielkie, Bytovia Bytów, Kolejarz Chojnice, Piast Człuchów, MKS Debrzno, Dolina Gałąźnia Wielka, Stal Jezierzyce, Lew Lębork, Pogoń Lębork, GKS Linia, Lipniczanka Lipnica, Jantaria Pobłocie, JFA Przechlewo, Brda Rytel, Gryf Słupsk, KS Gryf Słupsk, Kaszubia Studzienice, UKS Sparta Sycewice, Myśliwiec Tuchomie, Prometeusz Tuchomie, Grasz Dwumiasto Ustka, Jantar Ustka, KS Włynkówko, Sokół Wyczechy

Junior F2, rocznik 2015 i młodsi (19)

U-2 Bytów, Kolejarz Chojnice, GTS Czarna Dąbrówka, Piast Człuchów, MKS Debrzno, Garbarnia Kępice, Pogoń Lębork, GKS Linia, Start Miastko, JFA Przechlewo, Lider Rychnowy, Gryf Słupsk, KS Gryf Słupsk, Kaszubia Studzienice, Prometeusz Tuchomie, Grasz Dwumiasto Ustka, Jantar Ustka, KS Włynkówko, Żelki Żelkowo

Junior G1, rocznik 2016 i młodsi (10)

Zawisza Borzytuchom, Bytovia Bytów, U-2 Bytów, Skotawia Dębnica Kaszubska, Dolina Gałąźnia Wielka, Lew Lębork, JFA Przechlewo, KS Gryf Słupsk, Grasz Dwumiasto Ustka, Jantar Ustka

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::