Podsumowujemy sezon 2021/2022 (2) - juniorzy F129.06.2022r.
Ekipa rocznika 2013 (i młodsi) minioną kampanię może uznać za udaną. Czerwono-Niebiescy trenowani przez Krzysztofa Dudzica dzielnie rywalizowali w rozgrywkach ligowych, przeważnie pomyślnie konfrontując się z rówieśnikami z innych klubów. Warto zauważyć, że aż siedmioro zawodników z powodzeniem grało w młodszej kategorii, a dzięki występom ze starszymi o rok rywalami okazji do sportowego rozwoju było dla nich nieco więcej.

Jesienią na drodze debrznian stawały teamy Kolejarza Chojnice, Lidera Rychnowy i Sokoła Wyczechy, w drugiej części sezonu po nowym podziale dokonanym przez Komisję ds. Rozgrywek zabrakło w tym zestawie Sokoła, dokooptowano zaś Magic Niezabyszewo i U-2 Bytów, a więc grupa była liczniejsza.

W porównaniu z juniorami F2 w meczach mistrzowskich padało znacznie mniej goli. Wystarczy dodać, iż emkaesiacy w 21 spotkaniach strzelili tylko 30 bramek, ale i stracili mało, bo ledwie 14. Najlepszym snajperem zespołu K. Dudzica był podobnie jak wśród juniorów F1 Wiktor Wasyłyk, autor niemal połowy trafień ekipy debrzeńskiej.

Kadra teamu znad Debrzynki liczyła 17 zawodników, ale przynajmniej jeden występ w imprezie ligowej zaliczyło trzynastu, z czego dwóch (bracia Maksymilian i Szymon Ogierman) grało we wszystkich zawodach o punkty.

Na ziemi słupskiej jesienią w rozgrywkach rocznika 2013 wzięło udział 19 drużyn w pięciu grupach, a w drugiej fazie edycji nieco więcej, bo 20 zespołów, ale skupionych w czterech grupach. Wkrótce dowiemy się jak będzie się to kształtować w następnym sezonie.

Razem: 6 turniejów, 21 meczów, 11 zwycięstw, 4 remisy, 6 porażek, 37 punktów, bramki 30-14

Jesień: 3 turnieje, 9 spotkań, 5 wygranych, 2 remisy, 2 przegrane, 17 punktów, gole 13-5

Wiosna: 3 turnieje, 12 spotkań, 6 wygranych, 2 remisy, 4 przegrane, 20 punktów, gole 17-9

Turnieje:
Maksymilian Ogierman 6, Szymon Ogierman 6, Aleksander Jarosz 5, Iwo Traczyk 5, Iga Wegner 5, Lena Wegner 5, Wiktor Wasyłyk 4, Filip Dziubiński 3

Tylko jesienią:
Wojciech Obarzanek 2, Jan Markiewicz 1, Marcelina Obarzanek 1

Tylko wiosną:
Szymon Kaczyński 3, Amelia Wasyłyk 1

Nie grali:
Lena Kiestrzyn, Hubert Kosecki, Wojciech Kudrelik, Filip Nylec (wypożyczony do Lidera Rychnowy), Daniel Szczepanik

Gole: