Podsumowujemy sezon 2021/2022 (1) - juniorzy F228.06.2022r.
Zaczynamy dziś cykl materiałów bilansujących dokonania wszystkich drużyn reprezentujących MKS w rozgrywkach mistrzowskich w minionej edycji. Na pierwszy ogień pójdą najmłodsi, a więc zawodniczki i zawodnicy z rocznika 2014 (i młodsi). Ekipa juniorów F2, szkolona przez Krzysztofa Dudzica, udanie radziła sobie w turniejach zarówno jesienią, jak i w rundzie rewanżowej.

Czerwono-Niebiescy w pierwszej fazie kampanii konfrontowali się z JFA Przechlewo, Kaszubią Studzienice i Kolejarzem Chojnice, natomiast wiosną do tego zestawu przeciwników dołączyła decyzją związku Dolina Gałąźnia Wielka.

Zespół i w I części sezonu i w rundzie rewanżowej poczynał sobie bardzo skutecznie, o czym świadczy najlepiej bardzo pokaźna (99!) liczba zdobytych goli oraz przewaga zwycięstw nad innymi wynikami. Oczywiście w tych rozgrywkach nie ma tabel i nie rezultaty gier są najistotniejsze, ale dla samych młodych piłkarzy pomyślnie kończone mecze powodują nie tylko radość, ale i pozytywnie napędzają do dalszej pracy. To dobry prognostyk na dalszą futbolową drogę.

Przez cały sezon kadrę tworzyło ośmiu zawodników, a zatem dość mało i to jest ten jedyny minus, o którym wspominaliśmy już przy okazji oceniania jesieni. Miejmy nadzieję, że w przyszłości drużyna w tej kategorii wiekowej będzie poszerzana o kolejne nazwiska, co też przyczyniałoby się do jej rozwoju.

Ogółem w podokręgu słupskim w minionych miesiącach w tej kategorii grało w lidze 16 zespołów podzielonych na trzy grupy. Jesienią kształtowało się to nieco inaczej (cztery grupy, razem 15 ekip). Oby w kolejnej edycji było ich jeszcze więcej, a jeśli chodzi o debrznian oczywiście team K. Dudzica nadal będzie istniał i występował w lidze.

Razem: 6 turniejów, 21 meczów, 16 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki, 49 punktów, bramki 99-30

Jesień: 3 turnieje, 9 spotkań, 8 wygranych, 0 remisów, 1 przegrane, 24 punkty, gole 57-10

Wiosna: 3 turnieje, 12 spotkań, 8 wygranych, 1 remis, 3 przegrane, 25 punktów, gole 42-20

Turnieje:
Aleksander Jarosz 6, Wojciech Obarzanek 6, Iwo Traczyk 6, Franciszek Szuber 5, Wiktor Wasyłyk 5, Iga Wegner 5, Lena Wegner 4, Maksymilian Ogierman 3

Gole:
30- Wiktor Wasyłyk, 25- Aleksander Jarosz, 20- Iwo Traczyk, 9- Franciszek Szuber, 8- Lena Wegner, 4- Wojciech Obarzanek, 1- Maksymilian Ogierman i Iga Wegner + 1 bramka samobójcza