Orlęta - Powiśle w finale baraży23.06.2022r.
Dwukrotnie goście okazywali się lepsi we wczorajszych półfinałowych meczach barażowych o awans do IV ligi. Nie znamy dokładnego przebiegu potyczki w Gdyni, gdzie Bałtyk II przegrał 0:1 z Orlętami Reda, na pewno jednak dużo ciekawiej było w Miastku. Tamtejszy Start uległ Powiślu Dzierzgoń 3:4, chociaż jeszcze w 83. minucie przegrywał... aż 0:4!

Co więcej, ekipa z Dzierzgonia prowadziła 3:0 po... jedenastu (!) minutach i w zasadzie trudno było oczekiwać zwrotu sytuacji. Miastczanie próbowali wprawdzie ambitnie cokolwiek wskórać, ale gdy w 71 min. stracili czwartą bramkę (zresztą szczególnej urody, strzał w samo okienko...), nic nie zapowiadało "szalonej" końcówki. Ci kibice, którzy pozostali na trybunach, nie żałowali, ponieważ po trafieniach w 83, 84 i 88. minucie startowcy znaleźli się o krok od sensacyjnego doprowadzenia do remisu i serii rzutów karnych (regulamin nie przewidywał dogrywki). Ostatecznie Powiśle nie dało sobie wydrzeć cennego triumfu, ale doprawdy niewiele dzieliło przyjezdnych od spektakularnej katastrofy...

Finał odbędzie się na obiekcie w Redzie w niedzielę 26 czerwca o godz.17.00. Zagrają w nim zespoły, które smak występów na czwartoligowym szczeblu poznały w przeszłości i to wielokrotnie. Powiśle po 18 (!) sezonach nieprzerwanej gry (2003-2021) opuściło tę klasę 12 miesięcy temu, z kolei Orlęta minione osiem edycji spędziły w okręgówce, ale wcześniej regularnie rywalizowały w III i IV lidze.