Wylosowano pary barażowe11.06.2022r.
We wszystkich trzech grupach pomorskiej klasy okręgowej seniorów do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki. Ostatnia odbędzie się obligatoryjnie w Boże Ciało 16 czerwca o godz.17.00, a już sześć dni później w środę 22 czerwca odbędą się barażowe spotkania półfinałowe o awans do IV ligi. Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na przedwczorajszym posiedzeniu dokonała losowania i dzięki temu znamy zarys dodatkowych gier o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

Układ zawodów jest otóż taki, że w pierwszej parze zagra najlepsza drużyna z trzecich miejsc z wicemistrzem grupy I okręgówki, a w drugiej wicemistrz słupskiej klasy okręgowej podejmie wicemistrza II grupy gdańskiej okręgówki. Zwycięzcy powalczą w finale 25 lub 26 czerwca, a gospodarzem będzie wygrany z pierwszej pary.

Spójrzmy jeszcze kogo konkretnie mogą wkrótce dotyczyć omawiane potyczki. W grupie I mamy najbardziej interesujący wyścig nie tylko po baraże, ale także o bezpośredni awans. Oto liderem jest Akademia Sportu Kolbudy (73 pkt) i zaledwie o oczko wyprzedza Orlęta Reda i Bałtyk II Gdynia! Zważywszy na zgromadzoną liczbę punktów bez niemal żadnego ryzyka można stwierdzić, że wszystkie w/w kluby mogą mieć ciągle jak najbardziej uzasadnioną nadzieję na promocję, gdyż wystąpią CO NAJMNIEJ w barażach. W grupie II bezapelacyjnie triumfowała Pomezania Malbork (na dziś... 90 punktów!), a o baraże starają się Powiśle Dzierzgoń (68), Radunia II Stężyca i Wietcisa Skarszewy (po 66).

Na koniec przypomnienie znanej dobrze uważnie śledzącym rozgrywki kibicom sytuacji na ziemi słupskiej. Sokół Wyczechy wygrał ligę (inna sprawa czy skonsumuje awans, ale to temat na następne rozważania), uzyskując na tę chwilę 75 punktów. Druga lokata to obecnie Start Miastko (68), trzecią okupuje nasz MKS Debrzno (66), a czwartą KS Gryf Słupsk (65) i jasne jest, iż kluczowa konfrontacja dla końcowego wyglądu tabeli to niedzielny (12 czerwca) mecz Startu z MKS-em...