AKTUALNOŚCI
Wieszewski nie do zatrzymania, 5:3 w Brusach01.05.2022r.
Jest pierwsza wygrana juniorów B1 w rundzie wiosennej. Czerwono-Niebiescy po porażkach u siebie z Kolejarzem Chojnice oraz Bytovią w Bytowie, w trzecim występie uporali się z Tęczą Brusy. Spotkanie przypominało nieco atmosferą to z października ubiegłego roku, gdy w rywalizacji pełnej nerwów i kartek zwyciężyliśmy 6:2. Teraz również debrznianie zainkasowali komplet punktów!

Główną postacią ekipy z Grodu Dzika był znakomicie dysponowany Norbert Wieszewski. Kapitan emkaesiaków w efektownym stylu zaliczył "karetę", czyli czterokrotnie pokonał golkipera miejscowych! Zaczął jednak Wiktor Wrzeszcz w 7. minucie, gdy uderzył silnie z lewej nogi i piłka zatrzepotała w siatce. Ładnie powalczył o futbolówkę Patryk Bednarczyk, potem dynamicznie popędził na bramkę gospodarzy N. Wieszewski i dał świetną asystę W. Wrzeszczowi. Prowadziliśmy zatem szybko, chociaż wcześniej gorąco było pod naszą bramką (4. minuta), a i my zagrażaliśmy (W. Wrzeszcz w 1 min. oraz Wojciech Bielecki po akcji N. Wieszewskiego i W. Wrzeszcza w 4. minucie).

Mecz był żywy, dużo działo się na boisku. W 9 min. z opresji wyswobodził nas Mateusz Szajgin, który naprawił błąd Mikołaja Brzykcego i powstrzymał przeciwnika. 18. minuta to dobre uderzenie z dystansu Huberta Lange. W 21. minucie znakomita solowa akcja N. Wieszewskiego i 2:0! "Gała" odbiła się od poprzeczki oraz usiłującego interweniować bramkarza i bez żadnych wątpliwości przekroczyła linię. W 25 min. kontaktowe trafienie bruszan. Źle wznowiona gra z autu w wykonaniu H. Lange, natychmiastowy atak rywali, dogranie do środka i łatwy gol na 2:1...

W 28 min. pokazał się z bardzo dobrej strony Jakub Kaczyński. Filigranowy pomocnik ograł obrońcę, potem miał przed sobą nawet pusty "prostokąt", ale pechowo wcelował w słupek. Ta niewykorzystana szansa... zemściła się w 32 min., gdy po dość prostym błędzie H. Lange Tęcza wyrównała na 2:2. Mat. Szajgin obronił pierwszy strzał, ale wobec dobitki był bezradny. Do przerwy remis, chociaż w 39 min. mieliśmy furę szczęścia. Wydawało się, że ostre wejście Michała Szajgina w polu karnym śmiało można było zakwalifikować na jedenastkę. Po drugiej stronie boiska, w 43 min. W. Wrzeszcz obił poprzeczkę...

W drugiej części w ciągu niespełna dwudziestu minut wszystko ułożyło się po myśli podopiecznych Norberta Muchy. Oto w 52 min. na 3:2 trafił N. Wieszewski, a podawał W. Bielecki. "Wieszak" bez problemu płasko przymierzył do siatki w sytuacji sam na sam. Co ważne, poszedł za ciosem i w 55 min. było już 4:2. Norbert z bliska pokonał bramkarza, a w akcji uczestniczyli również Marek Śledziński i W. Wrzeszcz. Zrobiło się bezpiecznie, lecz... na krótko, bo w 60 min. faulował w obrębie pola karnego Mat. Szajgin. Otrzymał żółtą kartkę, niestety drugą w tym meczu, a poza tym ekipa z Brus miała karnego... Graliśmy w dziesiątkę, między słupkami pojawił Szymon Owczarek, a boisko przy zmianie opuścił W. Bielecki. "Wąski" nie zdołał sparować piłki uderzonej z "wapna" i rezultat zmienił się na 4:3.

Grą w osłabieniu nie przejęliśmy się zanadto. W 63 min. po świetnej kontrze, minięciu dwóch obrońców i pewnym strzale w idealnej sytuacji N. Wieszewski podwyższył na 5:3. Od tej chwili wyglądało to w miarę komfortowo i spokojnie kontrolowaliśmy zawody, nie pozwalając miejscowych na zbyt wiele. W 66 min. trójkowy atak W. Wrzeszcza, Kaczyńskiego i N. Wieszewskiego, ale tym razem bez powodzenia. Swoją sposobność i to wyborną miał H. Lange, który w 83 min. spudłował z kilku metrów. W 89 min. na oklaski zasłużył Owczarek, broniąc w bardzo trudnym położeniu. W 90 min. w sukurs przyszedł mu natomiast słupek. W doliczonym czasie wyleciał z boiska po dwóch "żółtkach" Maksymilian Szewczuk, czym... skopiował "wyczyn" sprzed pół roku, bo w poprzednim meczu obydwu zespołów w tym samym miejscu również nie dotrwał do końcowego gwizdka.

Następną konfrontację o ligowe punkty juniorów B1 obejrzymy dopiero za dwa tygodnie, w niedzielę 15 maja o godz.11.00, kiedy to zmierzymy się w Chojnicach z Kolejarzem.

Tęcza Brusy- MKS Debrzno 3:5 (2:2)
Bramki dla MKS-u: Norbert Wieszewski (21, 52, 55, 63), Wiktor Wrzeszcz (7)
MKS: Mat. Szajgin- Bednarczyk, Mich. Szajgin, Brzykcy, H. Lange- Kaczyński (72 Grochowski), A. Grabka, W. Wrzeszcz, Śledziński (57 Pliszka)- N. Wieszewski (83 Zembrzycki), W. Bielecki (59 Owczarek)