Wśród dziewięciolatków świetny występ Tucholanki 07.03.2022r.
Takie turnieje lubimy najbardziej! Pasja, zaangażowanie, ambicja i radość z gry - to zwykle cechuje młodziutkich futbolistów i nie inaczej było 6 marca w hali Szkoły Podstawowej. Zamknęliśmy cykl imprez towarzyskich dla dzieci i młodzieży rywalizacją w roczniku 2013, która mogła przypaść do gustu miłośnikom futbolu najmłodszych. Mimo iż formalnie nie prowadziliśmy oficjalnej klasyfikacji warto zaznaczyć, że najlepiej wypadli w pięciogodzinnych zmaganiach piłkarze Tucholanki Tuchola.

Prowadzeni przez Krzysztofa Dudzica Czerwono-Niebiescy byli tym razem niezwykle gościnni, bo nie zdołaliśmy przebić się do czołowej czwórki, ale byłoby przesadą nadmierne narzekanie z tego powodu. Graliśmy nieźle, wszyscy złapali kolejne ważne sportowe doświadczenie i to jest główny zysk z turnieju.

Tradycyjnie wyróżniliśmy po jednym przedstawicielu każdego zespołu. Suweniry otrzymali: Aleks Ligmann (Tucholanka), Tymon Kaźmierczak (Chojniczanka), Jan Dudek (Start), Wiktor Paszyński (Chojniczanka II), Mateusz Jabłoński (AP Szczecinek), Amelia Wasyłyk (MKS), Szymon Kaczyński (MKS II) oraz Wojciech Boboń (Lider). Upominki wręczali burmistrz Wojciech Kallas oraz trener koordynator AP 2012 MKS-u Paweł Władyczak. Wszystkie ekipy obdarowano pucharami, a zawodników medalami.

Sędziowali arbitrzy z Chojnic Mariusz Hoppe i Artur Włoch, za opiekę medyczną odpowiadał Wojciech Marzec, a znakomity posiłek przygotował Jakub Szyszka. Tytaniczną wręcz pracę wykonali Rodzice naszych dzieci, którzy znowu, jak co tydzień, "dystrybuowali" kawę, herbatę, napoje, ciasto, pierogi, hot dogi i inne pyszności, lecz tym razem nabywający te dobra wrzucali wolne datki do puszki wzmacniając akcję "Debrzno Pomaga Potrzebującym". Wielkie ukłony dla wszystkich!

Miejski Klub Sportowy zrealizował omawiane zawody jako część projektu pod nazwą "Organizacja imprez rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka nożna oraz pikniku rodzinnego Akademii Piłkarskiej MKS Debrzno" w ramach środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Wyniki i strzelcy bramek dla MKS-u:

Start- Chojniczanka II 3:2
Lider- MKS 2:4 (W. Wasyłyk 4)
Start- MKS 5:1 (A. Wasyłyk)
Chojniczanka II- Lider 2:1
Start- Lider 1:1
Chojniczanka II- MKS 1:0

1. Start Jastrowie 7 9-4
2. Chojniczanka II Chojnice 6 5-4
3. MKS Debrzno 3 5-8
4. Lider Rychnowy 1 4-7

Chojniczanka- MKS II 3:0