AKTUALNOŚCI
Bilans rundy jesiennej (5) - juniorzy C224.02.2022r.
Po podsumowaniu zmagań ligowych w czterech najmłodszych kategoriach wiekowych, w których mamy w rozgrywkach ekipę MKS-u Debrzno, wracamy do tego cyklu oceniając dzisiaj zespół rocznika 2008 (i młodsi) prowadzony przez Dariusza Piekarskiego. Juniorzy C2 grają w 10-drużynowej grupie klasy okręgowej i na półmetku sezonu okupują ósmą lokatę z dorobkiem sześciu punktów w dziewięciu spotkaniach.

Cóż, nie mamy specjalnych powodów do wielkiego zadowolenia, bo chociaż team z Grodu Dzika trenuje solidnie, a szkoleniowiec może zawsze liczyć na bardzo dobrą frekwencję, to jednak w tej kampanii nie przekłada się to na wyniki Czerwono-Niebieskich. Rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść tylko dwa mecze o punkty, z Czarnymi Czarne i Żelkami Żelkowo (odpowiednio 4:1 i 4:3), w pozostałych schodziliśmy z murawy na tarczy. Jeśli czegoś szkoda po jesieni to na pewno należałoby wymienić konfrontacje z GAP Bruskowo Wielkie u siebie (2:3) oraz wyjazdowe potyczki ze Startem Miastko (1:4, lecz wynik nie oddaje przebiegu gry) oraz Doliną Gałąźnia Wielka (0:1), bo doprawdy niewiele zabrakło w tych trzech przypadkach do punktowej zdobyczy.

Z Chojniczanką Chojnice, KS Gryfem Słupsk, Pogonią Lębork i Grasz Dwumiasto Ustka przegrywaliśmy bardzo wyraźnie i nic w tym dziwnego, bo niemal w komplecie (można tu dodać jeszcze Dolinę) tworzą te kluby czołówkę zestawienia. Zresztą warto zwrócić uwagę na sytuację w tabeli po I rundzie, bowiem poza Chojniczanką (maksymalna liczba 27 punktów) cztery inne drużyny czoła klasyfikacji mają po 19 oczek i ich rywalizacja w drugiej części edycji 2021/2022 o drugie miejsce zapowiada się niezwykle interesująco. Liga ogólnie jest silniejsza niż w poprzednim sezonie. Wtedy mieliśmy do czynienia z dwoma grupami w tym roczniku, obecnie wszyscy grają w jednej.

Wróćmy do emkaesiaków. Piekarski posłał na boisko 19 podopiecznych (nie licząc transferowanego do Chojniczanki Chojnice Maksymiliana Czyżykowskiego wszyscy zgłoszeni zagrali co najmniej raz), jednak tylko o czternastu z nich można napisać, iż grali regularnie. W tym gronie pięciu zawodników wystąpiło we wszystkich dziewięciu spotkaniach (Mateusz Kulicki, Jakub Majer, Emil Paczkowski, wracający z Piasta Człuchów Olivier Rudziński oraz Antoni Sadowski), a kolejnych pięciu opuściło po jednym meczu. Tylko pięciu piłkarzy zdobywało gole, a najwięcej Kulicki (4), którego można śmiało określić postacią numer 1 drużyny.

W rundzie rewanżowej pragnęlibyśmy nieco większego dorobku punktowego zespołu Piekarskiego i gorąco wierzymy, iż jest to możliwe. Trzymajmy kciuki, aby tak się stało, bo jak wspomnieliśmy na wstępie drużyna pilnie trenuje, czyni stopniowo postępy i efekty powinny przyjść...

Razem: 9 meczów, 2 zwycięstwa, 0 remisów, 7 porażek, 6 punktów, bramki 14-47

U siebie: 5 spotkań, 2 wygrane, 0 remisów, 3 przegrane, 6 punktów, gole 11-25

Wyjazd: 4 spotkania, 0 wygranych, 0 remisów, 4 przegrane, 0 punktów, gole 3-22

Mecze:
Mateusz Kulicki 9, Jakub Majer 9, Emil Paczkowski 9, Olivier Rudziński 9, Antoni Sadowski 9, Dawid Białek 8, Alan Domek 8, Maksymilian Fąs 8, Bartosz Karbownik 8, Filip Lange 8, Sebastian Kanecki 7, Stefan Paprota 7, Miłosz Szyszka 7, Jakub Jaśkiewicz 6, Igor Beger 5, Kacper Kaczor 3, Wojciech Kalla 3, Patryk Kułaczkowski 2, Piotr Buszyńczak 1

Nie grał:
Maksymilian Czyżykowski (transfer definitywny do Chojniczanki Chojnice)

Gole:
4- Mateusz Kulicki, 3- Emil Paczkowski, Olivier Rudziński i Antoni Sadowski, 1- Stefan Paprota

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::