Futbol unplugged21.02.2022r.
Daliśmy radę! Mimo fatalnej pogody, wichury, braku łączności telefonicznej oraz energii elektrycznej, uczestnicy towarzyskiego turnieju halowej piłki nożnej rocznika 2008 stawili się w szkolnym obiekcie w komplecie i rozegrali interesujące zawody. Wprawdzie nie funkcjonowały tablica świetlna i nagłośnienie, lecz wszystkie te niedogodności nie stanowiły poważnej przeszkody, aby przez pięć godzin młodzi piłkarze stworzyli ciekawą imprezę.

W tej kategorii wiekowej klasyfikowaliśmy drużyny. Wygrała Krajna Wyrzysk i... jest to pewnego rodzaju niespodzianka, biorąc pod uwagę przebieg turnieju, gdyż wydawało się, że to ich finałowi przeciwnicy (Pogon Łobżenica) są faworytem decydującej rozgrywki. Po meczu, który naprawdę mógł przypaść do gustu kibicom, Krajna zwyciężyła 4:2 i zgarnęła główne trofeum. Mały niedosyt pozostawiła postawa debrznian. Pierwszy zespół Czerwono-Niebieskich stać było na więcej niż czwartą lokatę, a podium przegraliśmy po remisie z Chojniczanką Chojnice i gorzej wykonywanych rzutach karnych. Na pociechę pozostał tytuł króla strzelców, który z dorobkiem sześciu goli wywalczył Mateusz Kulicki. Pozostałe dwa wyróżnienia przypadły Kajetanowi Zbieralskiemu z Pogoni (MVP) oraz Mikołajowi Piepiora z Chojniczanki (najlepszy bramkarz).

Cztery słabsze ekipy, grające potem o miejsca 5-8 też nieźle prezentowały się na boisku, a zwłaszcza GLKS Wysoka (w grupie pokonali... triumfatorów turnieju z Wyrzyska!) oraz Kolejarz Chojnice, który przyjechał rok młodszymi zawodnikami niż pozostałe teamy.

Podziękowania dla sędziów (Mariusz Hoppe i Tomasz Gierszewski), opieki medycznej (Wojciech Marzec), restauracji "Zielone Bistro" (przygotowanie posiłku) oraz grupy Rodziców dzieci z drużyn debrzeńskich (pomoc organizacyjna), ponieważ dzięki tej grupie osób całość przebiegła sprawnie i bezkolizyjnie.

Przedsięwzięcie było elementem realizacji projektu pod nazwą "Organizacja imprez rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka nożna oraz pikniku rodzinnego Akademii Piłkarskiej MKS Debrzno" w ramach środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Wyniki i strzelcy goli dla MKS-u:

Krajna- Chojniczanka 1:0
MKS II- GLKS 2:0 (Paczkowski 2)
GLKS- Krajna 2:0
Chojniczanka- MKS II 2:0
Krajna- MKS II 6:2 (Sadowski, Majer)
Chojniczanka- GLKS 1:0

1. Krajna Wyrzysk 6 7-4
2. Chojniczanka Chojnice 6 3-1
3. MKS II Debrzno 3 4-8
4. GLKS Wysoka 3 2-3

MKS- Kolejarz 5:0 (Kulicki 2, Rudziński 2, Jaśkiewicz)