Wrzeszcz, Kulicki, Kaczyński i Śledziński sprawdzani przez Arkę i Radunię11.02.2022r.
Czterech piłkarzy drużyny juniorów B1 i C2 MKS-u w okresie zimowym było testowanych przez dwa kluby z Pomorza, a więc Arkę Gdynia i Radunię Stężyca. O pierwszym z nich (Wiktor Wrzeszcz) już pisaliśmy, dzisiaj potwierdzamy jedynie, że w dniach 19-26 lutego weźmie udział w obozie sportowym organizowanym przez Arkę w Kołobrzegu. Pozostali trzej także otrzymali szansę wykazania się w innym środowisku i starań o dalszy futbolowy rozwój.

Mateusz Kulicki dwukrotnie gościł w Gdyni, gdzie najpierw uczestniczył w meczu sparingowym drużyny rocznika 2008 z Escolą Varsovia, a następnie w innym dniu w jednostce treningowej. Jest prawdopodobne, że w przyszłości nastąpi ciąg dalszy.

Najświeższa kwestia to pojawienie się na zajęciach w występującej w Centralnej Lidze Juniorów w kategorii C1 Raduni Stężyca Jakuba Kaczyńskiego i Marka Śledzińskiego. Owocem ich wizyty jest zaproszenie Kaczyńskiego do udziału w obozie przygotowawczym ekipy z Kaszub w Ustce w dniach 21-26 lutego.

Kwartet emkaesiaków rundę wiosenną sezonu 2021/2022 spędzi na pewno w naszym klubie, kolejne miesiące zadecydują, czy w przyszłości na stałe zmienią otoczenie.