Ruszamy z festiwalem juniorskiego futbolu - 5 lutego rocznik 200703.02.2022r.
Z różnych powodów nie udało się w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia w 2019 i 2020 roku, taki sam niekorzystny scenariusz ziścił się rok później. W międzyczasie zmieniliśmy nazwę turniejów ze świątecznych na TOWARZYSKIE, ale wreszcie możemy obwieścić, że realizujemy ambitne (zwłaszcza w dzisiejszych czasach) zamierzenie. Cykl zawodów dla dzieci i młodzieży w halowej piłce nożnej w Grodzie Dzika organizowany ponownie po długiej przerwie czas zacząć! Ogółem będzie to sześć imprez odbywających się w ciągu pięciu zbliżających się weekendów. Na pierwszy ogień idą zawodnicy z rocznika 2007 (i młodsi), którzy stawią się w obiekcie Szkoły Podstawowej w sobotę 5 lutego.

W godz.10.00-15.00 do rywalizacji stanie osiem ekip z pięciu klubów. Po dwie wystawią Piast Człuchów, Krajna Wyrzysk oraz Czerwono-Niebiescy, a stawkę uzupełnią Start Jastrowie i Krajna Sępólno Krajeńskie. Łącznie odbędzie się 20 meczów (13 minut pojedynczy), najpierw w grupach, a potem o miejsca 5-8 i 1-4. Wszystkie zespoły w takim układzie mają zagwarantowane po pięć spotkań, bez względu na osiągane rezultaty.

Będą oczywiście nagrody, zarówno drużynowe, jak i wyróżnienia indywidualne, zatem nikt nie powinien wyjechać z Debrzna niezadowolony. Zapowiadają się ciekawe zmagania, bo zobaczymy w grze teamy z trzech województw.

Przedsięwzięcie jest elementem realizacji projektu pod nazwą "Organizacja imprez rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka nożna oraz pikniku rodzinnego Akademii Piłkarskiej MKS Debrzno" w ramach środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.