Bilans rundy jesiennej (4) - juniorzy E114.01.2022r.
Nadzwyczaj trudną pierwszą fazę edycji 2021/2022 mają za sobą zawodnicy rocznika 2011 (i młodsi) reprezentujący MKS. Zespół Norberta Muchy w aż jedenastu na dwanaście rozegranych spotkań turniejowych uznał wyższość rywali i jakkolwiek przesadą byłoby stwierdzenie, iż dzieliła Czerwono-Niebieskich od reszty stawki przepaść, to jednak ustępowaliśmy przeciwnikom dość wyraźnie.

Ligowe zawody debrznianie rozgrywali z Kolejarzem Chojnice, Sokołem Wyczechy, Liderem Rychnowy i Piastem Człuchów. Dużym problemem jest szczupłość kadry z nominalnego rocznika 2011, którą stanowiło tylko pięciu chłopców, z czego Jakub Gryta nie wystąpił w żadnej imprezie o punkty. W tej sytuacji szansę pokazania się w zmaganiach ze starszymi futbolistami otrzymali piłkarze z rocznika 2012, ponadto drużynę wspierały trzy dziewczynki z rocznika 2010 oraz nadzwyczaj aktywna Lena Wegner (2012), która grała we... wszystkich czterech "orlikowych" ekipach MKS-u (E1, E2, F1 i F2), opuszczając przy tym zaledwie jeden turniej i to tylko dlatego, iż terminy dwóch imprez nakładały się. Co ciekawe Lena nie strzelała goli jedynie w rozgrywkach juniorów F1, w pozostałych trzech kategoriach dokładała zdobycz dla ekipy z Grodu Dzika!

Miejmy nadzieję, że runda wiosenna będzie odrobinę pomyślniejsza dla zespołu znad Debrzynki i tego życzymy młodym piłkarzom. Nie wiadomo z kim przyjdzie rywalizować podopiecznym Muchy, czekamy na konkretne informacje. W I fazie uczestniczyło 30 zespołów w sześciu grupach, a więc ten rocznik był bardzo liczny na naszym terenie, chociaż czy będzie to miało przełożenie w czerwcu na zgłoszenia do udziału w rozgrywkach na dużym boisku, w następnym sezonie, już w juniorach D2? Trudno przewidzieć...

Razem: 3 turnieje, 12 meczów, 0 zwycięstw, 1 remis, 11 porażek, 1 punkt, bramki 5-28

Turnieje:
Nikodem Lisowski 3, Antoni Litwiniuk 3, Franciszek Osięglewski 3, Lena Wegner 3, Zuzanna Żłobecka 3, Jan Bielecki 2, Michał Bieszczad 2, Martyna Nagibor 2, Piotr Pałubicki 2, Daniel Urban 2, Wiktoria Jarosz 1, Wojciech Laskowski 1, Jakub Lemańczyk 1, Szymon Ogierman 1

Nie grali:
Jakub Bańczyk, Aleks Czyżykowski (wypożyczony do Lidera Rychnowy), Hubert Dunikowski, Jakub Gryta, Lena Kiestrzyn, Marcelina Obarzanek

Gole:
2- Jan Bielecki i Antoni Litwiniuk, 1- Lena Wegner