Zmienne szczęście zespołu, wyróżnienia dla Amelii, Filipa i Wiktora07.01.2022r.
W pierwszej odsłonie kolejnej edycji Dziecięcej Gali Piłkarskiej (w podtytule "Dumni z Natury") w Święto Trzech Króli w hali w Chojnicach wzięły udział ekipy z rocznika 2013 (i młodsi), a wśród ośmiu drużyn pokazali się Czerwono-Niebiescy, prowadzeni przez Krzysztofa Dudzica. Debrznianie nieustępliwie rywalizowali z rówieśnikami, zaznając zarówno smaku wygranych, jak i goryczy porażek...

W premierowej części zawodów zanotowaliśmy dwie przegrane po 2:4 z Chojniczanką II oraz najlepszą ekipą całej imprezy, a więc KP Starogard Gdański, a ponadto zremisowaliśmy 1:1 z Kolejarzem. Gdyby oceniać obiektywnie na podstawie jakości gry i umiejętności prezentowanych przez przeciwników, a co za tym idzie trudności meczów, należałoby wyróżnić naszych piłkarzy za starcie z KP Starogard, gdy wygrywaliśmy nawet 1:0, a potem 2:1 i mimo dwubramkowej porażki (jeden z goli bardzo kontrowersyjny...) podopieczni K. Dudzica zasłużyli na spore brawa.

Podobnie zresztą jak w drugiej części turnieju, kiedy poradziliśmy sobie z Kolejarzem II (5:0) oraz Brdą Rytel (1:0). Organizatorzy oficjalnie nie klasyfikowali zespołów, wszystkie otrzymały pamiątkowe grawertony, a zawodnicy medale. Nagrodzono także po jednym przedstawicielu każdej ekipy (w naszej był to Wiktor Wasyłyk), a ponadto zwycięzców trzech konkursów dodatkowych. Warto podkreślić, że aż dwa wygrali debrznianie (Amelia Wasyłyk za szybkość, a Filip Dziubiński za celność!), natomiast w trzecim (żonglerka) triumfował zawodnik Chojniczanki.

Wielkie dzięki Rodzicom dzieci za pomoc w organizacji wyjazdu i wierne kibicowanie drużynie!

Wyniki i zdobywcy goli dla MKS-u:

I faza

Chojniczanka- Brda 6:2
U-2 Bytów- Kolejarz II 2:0
Chojniczanka- U-2 Bytów 5:1
Brda- Kolejarz II 1:0
Chojniczanka- Kolejarz II 8:0
U-2 Bytów- Brda 2:0

1. Chojniczanka Chojnice 9 19-3
2. U-2 Bytów 6 5-5
3. Brda Rytel 3 3-8
4. Kolejarz II Chojnice 0 0-11