Gładkie 8:2 pingpongistów u schyłku roku 30.12.2021r.
Tenisiści stołowi MKS-u udanie zakończyli rok 2021. W rozegranym awansem (pierwotny termin to 15 stycznia) meczu IV ligi z Granitem Koczała zwyciężyli u siebie w przekonywających rozmiarach 8:2. To piąte z rzędu zwycięstwo Czerwono-Niebieskich w kampanii, którą zaczęliśmy od... jednego punktu w czterech występach, aby potem cieszyć się raz za razem z wiktorii.

Kluczem do spokojnego przebiegu czwartkowej popołudniowej potyczki i zarazem wysokiego zwycięstwa były dwa wydarzenia. Po pierwsze cenna wygrana Lecha Wrzeszcza z Ireneuszem Brzoskowskim. Było 3:1, a "Bida" mógł zaimponować spokojem, roztropnością i konsekwencją w grze, kończąc najważniejsze akcje na plus. Brawo! Drugi ważny element to bez dwóch zdań najciekawsza konfrontacja dnia, czyli debel, w którym zmierzyli się Daniel Orłowski z Wrzeszczem przeciwko I. Brzoskowskiemu oraz Szymonowi Żyndzie. Emocjami dużego kalibru śmiało można byłoby obdzielić kilka spotkań, bo debrznianie po dramatycznym boju zmogli rywali 3:2, a losy każdego seta ważyły się piłeczka po piłeczce do samego końca. Goście wygrywali 2:0 (chociaż w drugiej partii to emkaesiacy wyszli na 5:0...), lecz później dwa razy zapisaliśmy po 11:8 dla Daniela i Lecha. W decydującym secie to nasi pingpongiści wytrzymali wojnę nerwów i pokonali koczalan 12:10!

Wobec faktu, że na drugim stole Mirosław Kisełyczka i Sebastian Michno bez kłopotu poradzili sobie z oponentami, a następnie dołożyli oczko w grze podwójnej, tracąc w niej... siedem(!) piłek w trzech setach, było prawie "po herbacie" jako, że MKS prowadził 5:1. Debrznianie dokonali zmiany, Andrzej Rosiński zluzował Kisełyczkę i... z pomyślnym skutkiem, gdyż wygrał swojego premierowego singla w czwartoligowym towarzystwie!

Poza tym Orłowski tylko w pierwszej odsłonie był słabszy od I. Brzoskowskiego (kolejne trzy wyraźnie padły łupem "Gwarka"), Michno po niezłej grze odprawił Patryka Knopika i jedynie Wrzeszcz nie dał rady najlepszemu w gronie przyjezdnych Żyndzie. Zawodnik Granitu to obiektywnie oceniając numer 1 spośród wszystkich uczestników zawodów. Dominację gospodarzy w przekroju całego meczu najlepiej obrazuje zapis rezultatów z drugiego stołu, gdzie nie oddaliśmy ani jednego seta w pięciu konfrontacjach...

Dziękujemy A. Rosińskiemu za pomoc organizacyjną ze strony Szkoły Podstawowej, debiutującemu w tej roli Bartoszowi Oleksiewiczowi za wsparcie w sędziowaniu, a rezerwowym zawodnikom Danielowi Hnatczakowi i Adamowi Łukaszewskiemu za stworzenie jak zwykle bojowej atmosfery w trakcie spotkania. Zresztą wespół z kibicami, których pojawiło się w hali... siedmiu, co jak na tenisowe realia jest liczbą bardzo przyzwoitą...

W sobotę 8 stycznia 2022 r. o godz.11.00 w sali w Domisławiu zagramy z liderem tabeli C.S.T. Czarne mecz wieńczący II rundę edycji 2021/2022.

MKS Debrzno- Granit Koczała 8:2

Punkty dla MKS-u: Sebastian Michno 2, Mirosław Kisełyczka 1, Lech Wrzeszcz 1, Daniel Orłowski 1, Andrzej Rosiński 1 oraz w grach podwójnych Orłowski/Wrzeszcz i Kisełyczka/Michno.