Komisja wszczęła postępowanie 26.11.2021r.
Na czwartkowym posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej nie zapadło rozstrzygnięcie co do wysokości kar dla dwóch spośród trzech zawodników ukaranych czerwonymi kartkami w trakcie niedawnej potyczki klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno - Start Miastko. O ile w przypadku Jacka Czerwińskiego ze Startu, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Krzysztofa Szawarniaka, sprawa była prosta (1 mecz przerwy w grze), to już Szymon Wójcik (Start) i Błażej Borucki (MKS) na werdykt związkowego gremium będą musieli poczekać dłużej.

Komisja wdrożyła bowiem standardową w takich wypadkach procedurę, czyli wszczęła postępowanie, wzywając obydwu piłkarzy do zajęcia stanowiska w sprawie, opisania zdarzenia ze swojego punktu widzenia, ustosunkowania się do sytuacji, jaka niestety zaistniała na boisku.

Jedno jest pewne, jeśli mowa o ekipie Czerwono-Niebieskich: Borucki w spotkaniu z GTS-em Czarna Dąbrówka, kończącym rundę jesienną, wystąpić oczywiście nie może i należy się spodziewać, że pauza zostanie wydłużona do kilku pierwszych meczów rundy rewanżowej...