Borucki zapisał się w dziejach, ósma bramka MKS-u z kornera15.11.2021r.
Całkiem niedawno, bo 1 kwietnia tego roku (i na pewno nie w tonie żartobliwym, związanym z prima aprilisem) wspominaliśmy bramki zdobywane przez drużynę seniorów Czerwono-Niebieskich bezpośrednio z rzutów rożnych. Stało się tak za przyczyną trafienia Michała Pacholika w sparingowej potyczce z GTS-em Lipka, rozegranej 19 marca 2021 r. Wtedy szeroko opisywaliśmy dotychczasowe gole tego typu, a dziś... chętnie wracamy do tematu. Wszystko dzięki temu, iż w doliczonym czasie wczorajszej ligowej potyczki w Borzytuchomiu w taki nietypowy, acz efektowny sposób zaskoczył golkipera miejscowych Błażej Borucki.

"Klamot" został tym samym strzelcem ósmej bramki z kornera w historii dorosłej ekipy emkaesiaków. Gratulacje! Tym bardziej, iż rzeczywiście niełatwa to sztuka i jednocześnie niezaprzeczalny splendor dla strzelca. Co ciekawe, Borucki skopiował wyczyn swego starszego kolegi Pawła Wegnera, który na tym samym boisku (i dokładnie na tę samą bramkę) trafił w meczu okręgówki ponad sześć lat temu. Brawo Błażej!

Poniżej lista wszystkich "rogali" piłkarzy naszego klubu w oficjalnych spotkaniach. Zauważmy, że czterokrotnie uzyskiwaliśmy je w konfrontacjach o punkty na szczeblu klasy okręgowej, a po dwa razy w klasie A i w potyczkach towarzyskich. Ciągle też jedyny gol na Stadionie Miejskim z rzutu rożnego to zdobycz Romana Nylca sprzed 26(!) lat, siedem pozostałych padło na korzyść teamu z Grodu Dzika na wyjazdach... Rekordzistą jest P. Wegner, bo "Diabłowi" udawało się lokować piłkę w siatce prosto z kornera aż trzy razy, dwukrotnie uczynił to R. Nylec, a Krzysztof Horoszkiewicz, Pacholik i Borucki po razie.

1.KRZYSZTOF HOROSZKIEWICZ, 14 lutego 1993 r. Krajna Sępólno Krajeńskie- MKS 2:2 (towarzyski)
2.ROMAN NYLEC, 10 października 1993 r. Kaszubia Studzienice- MKS 3:1 (klasa A)
3.ROMAN NYLEC, 14 maja 1995 r. MKS- Sokół Wyczechy 7:0 (klasa A)
4.PAWEŁ WEGNER, 21 marca 2015 r. Piast Człuchów- MKS 0:3 (walkower), na boisku 1:1 (klasa okręgowa)