Gratulujemy konkurentom, w tym roku bez sukcesu w BO26.10.2021r.
48 głosów poparcia zyskał projekt zgłoszony przez Miejski Klub Sportowy w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Debrzno na rok 2022. To oczywiście "dużo za mało", abyśmy tak jak w 2016 i 2020 roku mogli cieszyć się z sukcesu i urzeczywistnić zamierzenia sprzyjające rozwojowi infrastruktury sportowej na naszym obiekcie. Nie ma jednak dramatu, bo konkurencja była w tym roku bardzo mocna. Wiedzieliśmy o tym od samego początku i zdawaliśmy sobie sprawę, że w tej sytuacji o "pudło" będzie niezwykle trudno.

Poniżej publikujemy oficjalne rezultaty głosowania, gratulując autorom i pomysłodawcom pierwszych trzech pomysłów, które gmina zrealizuje w przyszłym roku. Społeczność skupiona wokół klubu z pewnością w kolejnych latach nie będzie rezygnować ze zgłaszania projektów i walki o nie. Dwukrotnie w przeszłości odnieśliśmy sukces, innym razem (również teraz) nie udało się, ale trzeba być nadal aktywnym i wciąż próbować starać się zyskiwać poparcie w tego typu przedsięwzięciach.

Na marginesie... Mimo bardzo słabego w ostatnich tygodniach nagłaśniania samego faktu istnienia Budżetu Obywatelskiego, sposobu głosowania, daty i reklamy projektów, całkiem sporo, bo 1185 mieszkańców gminy poszło do urn (przypominamy, że mogli to uczynić wszyscy, bez względu na wiek), co wobec liczby 8815 uprawnionych stanowi 13,44% ogółu. Zestawiając to z obrazem sprzed 12 miesięcy zauważamy wzrost aż o 8 procent, co na pewno jest pozytywnym zjawiskiem. Z drugiej strony skoro wówczas do wyboru przedstawiono ledwie cztery propozycje, a obecnie aż dwanaście, taki "skok" dziwić specjalnie nie może...

1. Budowa siłowni plenerowej i placu park street work out 263
2. Mobilny park rozrywki 182