Z Doliną, a prawie na szczycie 14.10.2021r.
Dwa tygodnie temu derbami z Czarnymi Czarne minęliśmy półmetek zmagań w słupskiej klasie okręgowej seniorów, obecnie przychodzi nam zapowiedzieć już jedenastą serię spotkań, w której patrząc na zestawienie wszystkich dziewięciu przewidzianych terminarzem konfrontacji jedną z najważniejszych, biorąc pod uwagę obraz tabeli będzie ta na Stadionie Miejskim w Debrznie. W niedzielę 17 października 2021 r. o godz.15.00 MKS zagra z Doliną Gałaźnia Wielka, czyli drużyną, która dotychczasową postawą zasłużyła na miano jednej z rewelacji rozgrywek.

To najlepszy jak na razie tegoroczny beniaminek ligi (premierowa edycja na tym poziomie), zespół, który zdobył podobnie jak czerwono-niebiescy 20 punktów i ma aspiracje do odegrania czołowej roli w tym sezonie. Oczywiście teraźniejsza okręgówka, przynajmniej w górnej połówce zestawienia, jawi się jako bardzo wyrównana, jednak akurat Dolina od startu kampanii 2021/2022 prezentuje dobrą grę i systematycznie gromadzi punkty. To samo można powiedzieć o teamie debrzeńskim, prowadzonym przez Pawła Władyczaka, a gdyby wziąć za miernik dyspozycji minione trzy serie gier emkaesiacy zaimponowali regularnością i konsekwencją, zdobywając komplet dziewięciu oczek, a przy tym prezentując wyborną formę strzelecką (16 goli!).

Lideruje Sokół Wyczechy, mający dwa punkty więcej od "grupy pościgowej", która liczy... aż dziewięć klubów. Co ciekawe, zajmujący drugą lokatę MKS dzielą od dziesiątego aktualnie człuchowskiego Piasta ledwie cztery oczka i zbliżający się powolutku finisz tej części sezonu zapowiada się wręcz intrygująco, a stawka jeszcze wielokrotnie może się tasować.

Naturalnie pragnęlibyśmy, szanując każdego przeciwnika, kontynuacji dobrej passy teamu z Grodu Dzika i kolejnych zdobyczy. W porównaniu do ostatniego wyjazdu do Tuchomia małej modyfikacji ulegnie z pewnością kadra ekipy z ul. Sportowej. Zabraknie w niej zajętych obowiązkami zawodowymi Michała Kawczaka i Bartłomieja Rutyny (akurat on z Myśliwcem również nie zagrał), wrócą natomiast Maciej Domański i Krzysztof Szawarniak.

Obydwa zespoły tak naprawdę stanowią dla siebie zagadkę, ponieważ wprawdzie rywalizowały w przeszłości, ale w zamierzchłych, oceniając z dzisiejszego punktu widzenia, czasach. Skonfrontujemy się z Doliną po ponad ośmiu latach przerwy, a sześć poprzednich potyczek odbyło się na szczeblu klasy A. W tej ostatniej, z wiosny 2013 roku, w MKS-ie w wyjściowej jedenastce widniało pięciu piłkarzy, którzy i teraz stanowią o sile debrzeńskiej ekipy (Bartłomiej Lica, Szawarniak, Władyczak, Michał Pacholik i Sebastian Stalka), trzech dalszych także jest zgłoszonych do rozgrywek (Wojciech Taras, Łukasz Płóciennik i Patryk Klejdysz), lecz pierwszy leczy kontuzję, a dwaj pozostali nie trenują.

Lista dotychczasowych meczów MKS-u z Doliną i zdobywcy goli dla naszego zespołu:

1. 09.11.2008 r. MKS - Dolina 4:2 (2:1); Staniol, Władyczak, A. Taras, P. Klejdysz; (klasa A)
2. 20.06.2009 r. Dolina - MKS 1:0 (0:0); (klasa A, boisko w Kołczygłowach)
3. 09.10.2011 r. MKS - Dolina 2:1 (2:0), Stalka, I. Nowak; (klasa A)
4. 13.05.2012 r. Dolina - MKS 0:2 (0:0); K. Dudzic, A. Taras; (klasa A, boisko w Kołczygłowach)
5. 14.10.2012 r. MKS - Dolina 5:2 (0:1); Stalka 3, K. Dudzic, Władyczak; (klasa A)
6. 26.05.2013 r. Dolina - MKS 2:7 (1:4); Stalka 3, Sz. Malmon 2, Szawarniak, P. Klejdysz; (klasa A, boisko w Kołczygłowach)

Bilans: pięć zwycięstw MKS-u, jedna wygrana Doliny, bramki 20-8 na korzyść klubu znad Debrzynki.