...a Martin Romanek na stałe w GKS-ie Kowale 16.09.2021r.
Kontynuując wątek niedawno zamkniętego okna transferowego uzupełniamy go o definitywny transfer Martina Romanka do GKS-u Kowale. Czwartoligowiec spod Gdańska pozyskał 22-letniego wychowanka MKS-u Debrzno na zasadzie transferu definitywnego. Jeszcze na początku sierpnia wydawało się pewne, iż Paweł Władyczak będzie mógł liczyć na tego zawodnika w rundzie jesiennej (to deklarował sam Martin), ale kilka dni przed inauguracją ligi piłkarz zmienił zdanie i poprosił o umożliwienie mu gry na wyższym szczeblu w... siódmym już w trakcie sportowej przygody klubie.

Przypomnijmy bowiem, iż Romanek po dwóch latach spędzonych wśród emkaesiaków na początku swojej futbolowej drogi (2012-2014), przeniósł się do Chemika Bydgoszcz, gdzie grał do końca I rundy sezonu 2017/2018. Później jego losy toczyły się następująco: wiosna 2018 r. to występy w IV lidze w Unii Janikowo, jesienią tego roku w Polonii Bydgoszcz (również na tym poziomie), wiosną 2019 r. ponownie w Unii (awans z tą drużyną do trzeciej ligi), z kolei jesień 2019 r. spędził w czwartoligowym Sportisie Łochowo.

Nad Debrzynkę wrócił w marcu 2020 roku, ale wkrótce zawieszono z powodu lockdownu rozgrywki i de facto pomógł czerwono-niebieskim w lidze jedynie jesienią ubiegłego roku, bo potem przyszedł czas na... kolejne wypożyczenie, do Sopockiej Akademii Piłkarskiej wiosną 2021 r. W czerwcu okazało się, iż ten klub rozwiązał ekipę seniorów, więc Martin skierował swe kroki do MKS-u i jak wspomnieliśmy wyżej miał być jednym z filarów linii pomocy drużyny Władyczaka w kampanii 2021/2022. Tak się nie stało, bo dosłownie "za pięć dwunasta" zmienił zdanie.

My życzymy Martinowi powodzenia w dalszym kopaniu piłki i... stabilizacji, odnalezienia swojej przystani w futbolu na dłużej niż kilka miesięcy. Czy kiedykolwiek założy jeszcze koszulkę teamu z Grodu Dzika? Nigdy nie mów nigdy, a na razie zaliczył 36 oficjalnych meczów w barwach klubu z ul. Sportowej i strzelił dziewięć bramek, za co oczywiście dziękujemy!