Wartościowy sparing podopiecznych Muchy17.08.2021r.
Zwycięstwem 5:2 zakończyli towarzyską potyczkę z FA Fair Play Złotów zawodnicy ekipy juniorów B1. Wygraliśmy zasłużenie na Stadionie Miejskim z zespołem, co gwoli ścisłości należy zaznaczyć, złożonym wyłącznie z piłkarzy z rocznika 2006 (i młodszych). Czerwono-niebiescy desygnowali na murawę natomiast team, w którym znaleźli się też futboliści rok starsi, czyli zgodnie z przynależnością do rozgrywek ligowych na zbliżający się sezon.

Obserwowaliśmy m.in. powroty po dłuższej przerwie zawodników urodzonych w 2005 roku, czyli Norberta Wieszewskiego, Tymoteusza Pachury, Dawida Kujawskiego (poprzednie miesiące spędził w Sparcie Złotów, gdzie grał niewiele), Huberta Lange i Szymona Góreckiego, wznowił sportową aktywność także rok młodszy Wojciech Zembrzycki. Trener Norbert Mucha wypróbował w sparingu osiemnastu piłkarzy, nie miał więc problemu z kadrą meczową, co cieszy.

Pierwsza połowa to przede wszystkim strzelecki popis Wieszewskiego, który w 12 minut (między czternastą a dwudziestą szóstą) skompletował hat tricka. Najpierw skorzystał z prezentu od golkipera, a potem swobodnie wykorzystał dwa prostopadłe podania od kolegów, zamieniając je pewnymi uderzeniami na gole. Niestety, w drugiej części jego dobry występ mocno przyćmiło niesportowe zachowanie, po którym jak najzupełniej słusznie został odesłany do szatni...

Do przerwy było 3:2, ponieważ zespół Adama Ziółkowskiego umiał się wyswobodzić z wyraźnej dominacji debrznian i w 60 sekund nie tylko strzelił pierwszą bramkę, ale i błyskawicznie kontaktową. Kontra, dynamiczne wejście w pole karne, którego nie był w stanie zatrzymać Mateusz Szajgin, a za chwilę zagranie z centralnej strefy, kolejna idealna okazja i gol na 3:2.

Po zmianie stron strzelali wyłącznie emkaesiacy. W 69 min. bramkę zdobył Wiktor Wrzeszcz, który już wcześniej mógł wpisać się na snajperską listę. Za którymś razem dopiął swego po bardzo dobrym podaniu od Huberta Kaczmarczyka i płaskim strzale w sytuacji jeden na jeden. Rezultat na 5:3 ustalił Zembrzycki, strzałem po ziemi w długi róg z kilkunastu metrów.

Drugi i ostatni mecz kontrolny przed zaczynającym się w weekend 28/29 sierpnia sezonem rozegramy w Wałczu z Orłem w piątek 20.08. o godz.17.30.

MKS Debrzno- FA Fair Play Złotów 5:2 (3:2)
Gole dla MKS-u: Norbert Wieszewski (14, 16, 26), Wiktor Wrzeszcz (69), Wojciech Zembrzycki (89)
MKS: Mat. Szajgin- Bednarczyk, Brzykcy, Sz. Górecki, Grabka, Grochowski, H. Kaczmarczyk, Kaczyński, Kieruj, Kujawski, H. Lange, Pachura, Pliszka, Sobczak, Mich. Szajgin, Wieszewski, W. Wrzeszcz, Zembrzycki