AKTUALNOŚCI
11 drużyn w rozgrywkach juniorów B, czy jednak nie?21.07.2021r.
Pokaźne zamieszanie panuje w sprawie układu zmagań w edycji 2021/2022 w kategorii juniorów B1, a więc drużyn złożonych z zawodników rocznika 2005 (i młodsi) w klasie okręgowej. Do tych rozgrywek zgłosiliśmy drużynę MKS-u Debrzno. Wobec faktu, iż znikoma liczba ekip pochodzi z terenu podokręgu słupskiego postanowiono przekazać te kluby do części "gdańskiej" województwa, dzięki czemu łącznie 23 zespoły mogły być podzielone przez związek na dwie grupy. Tak też uczyniono, lecz czy to koniec ustaleń tego nie wiemy, bo pojawiły się pewne trudności...

W grupie I (11 teamów) znalazły się Tęcza Brusy, Bytovia Bytów, Kolejarz Chojnice, Czarni Czarne, MKS Debrzno, Cartusia Kartuzy, Amator Kiełpino, Pomezania Malbork, Amigo Przyjaźń, KS Gryf II Słupsk i KP Starogard Gdański, z kolei w drugiej, liczniejszej (12 drużyn) Sokół Ełganowo, Gedania II Gdańsk, Jaguar II Gdańsk, Lechia Gdańsk, Morena Gdańsk, SKF Jaguar Gdańsk, Rodło Kwidzyn, Pomezania II Malbork, Czarni Pruszcz Gdański, Orkan Rumia, SAP Sopot i Gryf Tczew.

Wszystko w porządku, ale powyższe postanowienia mogą ulec zmianie, z jednego prostego powodu. Otóż wieść gminna niesie, że zespoły z okolic Trójmiasta... nie bardzo kwapią się do podróży do Debrzna, Czarnego czy Chojnic. Nieoficjalnie wiemy, iż alternatywą pozostaje system czterorundowy w grupie składającej się z pięciu klubów, tj. Tęczy, Bytovii, Kolejarza, Czarnych i MKS-u. Czy właśnie takie decyzje zapadną?

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::