FC Mizeria nie taka mizerna17.07.2021r.
Pięć godzin rywalizacji, 24 mecze, sporo goli, w tym co najmniej kilka przedniej urody - taki był VI Nocny Turniej Piłki Nożnej Amatorów rozegrany na "Orliku" przy Stadionie Miejskim. Nie brakowało zaciętych spotkań, pełnych pasji i emocji, chociaż nade wszystko liczyła się dobra sportowa zabawa w czasie wakacji. Nad sprawnym przebiegiem zawodów bardzo dobrze czuwali sędziowie związkowi z Chojnic w osobach Mariusza Hoppe i Artura Włocha. Trzeba dodać, że umiejętnie temperowali pojawiające się od czasu do czasu nerwowe zachowania w trakcie gry.

Zwyciężyła ekipa od nawą FC Mizeria, która od początku prezentowała świetną formę, zgranie, pomysł, a przy tym była skuteczna i zasłużenie sięgnęła po triumf. Mało tego, wyróżniliśmy również golkipera tej drużyny Macieja Grubę, a Karol Smoliński sam wywalczył koronę strzelecką zdobywając pięć goli. Jedynie trzeci suwenir indywidualny trafił do zawodnika innej drużyny. Otóż tytuł MVP przyznano Dawidowi Knitterowi z Ballantines Brasil, czyli z zespołu, który zajął drugą lokatę i co istotne zaliczył całą imprezę bez zmienników. Zwraca uwagę dorobek ABC. Człuchowianie... zremisowali wszystkie potyczki w grupie i zajęli w niej trzecie miejsce, wracając do domów z dużym niedosytem, bo przecież tylko FC Mizeria również nie przegrała żadnej konfrontacji... Nagrody wręczał pomysłodawca całości, inicjator turnieju w 2016 roku, czyli Krzysztof Dudzic.

Przypomnijmy, że impreza odbyła się w ramach realizacji zadania publicznego "Aktywni sportowo 2021" dofinansowanego przez Gminę Debrzno, a pomagali nam też sponsorzy Wojciech Chojecki (przewodniczący Rady Osiedla "Na Wzgórzu") i Mateusz Betański (Zakład Kamieniarski "Kamlas"). Widzimy się za rok!

MKS- Chojniczanka 2:1

Balboa Team- Czwteam 1:0

finał

FC Mizeria- Ballantines Brasil 2:1