Paweł Wegner ponownie w MKS-ie 15.07.2021r.
Jedna z najbardziej charakterystycznych i barwnych postaci w historii naszego klubu, a przy tym, co bodaj najważniejsze, najskuteczniejszy strzelec w dziejach drużyny seniorów czerwono-niebieskich (302 gole w 365 oficjalnych meczach!) Paweł Wegner po ponad trzech latach spędzonych w Orle Wałcz zdecydował się na powrót do klubu, którego jest wychowankiem. 1 lipca podpisał deklarację gry na sezon 2021/2022, a następnie dopełniono formalności z wyrejestrowaniem zawodnika z Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej i "Diabeł" oficjalnie stał się znowu piłkarzem ekipy z Grodu Dzika.

Wielokrotnie o tym pisaliśmy, teraz jedynie pokrótce przypomnimy sportową drogę 35-letniego emkaesiaka. Swoją przygodę z futbolem zaczynał jesienią 1999 roku, jako trzynastolatek, w drużynie juniorów młodszych. W rozgrywkach młodzieżowych na tyle szybko piął się w górę, że w wieku niewiele ponad szesnastu lat, a dokładnie 16 października 2002 r. zadebiutował w dorosłym teamie, gdy w 46. minucie wyjazdowego pucharowego spotkania z Diamentem Trzebielino w Suchorzu zmienił Bartłomieja Grochowinę i... potrzebował ledwie dwunastu minut, aby wpisać się do protokołu bramką w przegranej ostatecznie 1:2 potyczce. Z czasem zyskiwał coraz większe znaczenie w zespole MKS-u, czego wymiernym efektem był pęczniejący dorobek trafień w lidze, Pucharze Polski i w grach towarzyskich.

Od jesieni 2007 do końca 2012 r. Pawła nie było w ekipie z ul. Sportowej. Najpierw trzy i pół roku spędził w Czarnych Czarne, a potem (lata 2011 - 2012) grał w Koralu Dębnica, głównie w rezerwach (klasa A i okręgówka), ale zaliczył też III-ligowy epizod, składający się z siedmiu występów. Do macierzystego klubu wrócił wiosną 2013 roku i przez pięć lat (do końca rundy jesiennej edycji 2017/2018) w 190 meczach (liga, Puchar Polski i sparingi) zdobył dla MKS-u uwaga... 241 goli! W tym okresie bezapelacyjnie wysforował się na pierwszą pozycję na snajperskiej liście wszechczasów naszej drużyny, dystansując przewodzącego jej przez długi czas Andrzeja Korosia.

Wegner zapisał też ładny rozdział w najnowszej historii Orła Wałcz, do którego to teamu został najpierw wypożyczony wiosną 2018 roku, a potem grał tam na stałe, aż do końca kampanii 2020/2021. Warto zauważyć, że już na wstępie, w 2018 roku walnie przyczynił się do awansu wałeckiej ekipy do IV ligi, a później, m.in. dzięki jego trafieniom Orzeł nieźle radził sobie w czwartoligowym towarzystwie. Zupełnie niedawno, bo 30 czerwca rozegrał ostatnie spotkanie wśród wałczan i dołożył istotną cegiełkę (czytaj gola) do arcyważnego zwycięstwa 3:2 na wyjeździe z Gryfem Kamień Pomorski. Wygrana dała Orłowi realizację celu, czyli utrzymanie na tym szczeblu.

Po dłuższej przerwie witamy Pawła w MKS-ie wierząc, że stanie się dzięki mądrej współpracy z kolegami wartością dodaną w drużynie debrzeńskiej i wraz z grupą doświadczonych zawodników, a także dużo młodszych piłkarzy będzie osiągał jak najlepsze wyniki w nadchodzącej edycji 2021/2022. Powodzenia!