Edycja 2020/2021 w pigułce (3) - juniorzy E208.07.2021r.
Bardzo trudny sezon za teamem MKS-u grającym w roczniku 2011 (i młodsi). Niełatwo rywalizowało się podopiecznym Norberta Muchy w lidze, czego efektem czwarta lokata jesienią i trzecia wiosną. Jedynym zespołem, który wyprzedziliśmy na finiszu kampanii był człuchowski Piast. Generalnie największym problemem była krótka lista zawodników z nominalnego rocznika, których uzupełniali młodsi koledzy, stąd kłopot z tym, aby na równi konfrontować się z innymi klubami.

Siedemnastu piłkarzy zagrało w przynajmniej jednym turnieju, z czego Michał Frydrychowicz, Maja Fąs i Amelia Wasyłyk pojawili się na boisku wyłącznie w I rundzie. Michał Bieszczad to jedyny futbolista, który nie opuścił żadnej imprezy mistrzowskiej, natomiast Jan Bielecki, Wiktoria Jarosz, Antoni Litwiniuk, Martyna Nagibor, Piotr Pałubicki i Zuzanna Żłobecka byli nieobecni w jednej. Niemal całą wiosnę stracił Aleks Czyżykowski, który pokazał się tylko w zawodach w Chojnicach w jednym z meczów, w pozostałych imprezach tej części sezonu nie wziął udziału.

Nie można odmówić ambicji czerwono-niebieskim, lecz ciężko stawiać czoła zespołom złożonym w większości z zawodników urodzonych w 2011 roku, co u nas było niemożliwe. Mimo to trzeba patrzeć optymistycznie w przyszłość, choćby pod kątem czynienia postępów przez pojedynczych piłkarzy, co też przecież jest ważne.

W poszczególnych grupach w podokręgu słupskim pierwsze lokaty przypadły następującym teamom: Gryf Słupsk, Lew Lębork, Futbolaki KS Gryf Słupsk, Gryf II Słupsk i Kolejarz Chojnice. Łącznie 21 ekip wystąpiło na ligowych obiektach.

Razem: 6 turniejów, 21 meczów, 2 zwycięstwa, 4 remisy, 15 porażek, 10 punktów, bramki 8-51

Jesień: 3 turnieje, 12 spotkań, 1 wygrane, 2 remisy, 9 przegranych, 5 punktów, gole 6-35

Wiosna: 3 turnieje, 9 spotkań, 1 wygrane, 2 remisy, 6 przegranych, 5 punktów, gole 2-16

Turnieje:
Michał Bieszczad 6, Jan Bielecki 5, Wiktoria Jarosz 5, Antoni Litwiniuk 5, Martyna Nagibor 5, Piotr Pałubicki 5, Zuzanna Żłobecka 5, Aleks Czyżykowski 4, Nikodem Lisowski 4, Franciszek Osięglewski 4, Daniel Urban 4, Lena Wegner 4, Wojciech Laskowski 3, Hubert Dunikowski 2

Tylko jesienią:
Michał Frydrychowicz 2, Maja Fąs 1, Amelia Wasyłyk 1

Nie grali:
Wojciech Bednarek, Jakub Gondur, Jakub Gryta, Błażej Krzemiński, Oliwier Kujawski, Marcelina Obarzanek

Gole:
3- Michał Bieszczad, 2- Aleks Czyżykowski i Zuzanna Żłobecka, 1- Jan Bielecki