AKTUALNOŚCI
Edycja 2020/2021 w pigułce (1) - juniorzy F206.07.2021r.
Najmłodszy zespół ligowy grający pod szyldem naszego klubu, a mianowicie juniorzy F2 (rocznik 2013 i młodsi) ma za sobą pierwszy sezon i oceniając go tylko pod kątem wyników (a przecież w tym wieku niekoniecznie są bardzo istotne) dużo lepiej wiodło nam się w II rundzie. Debiutujący w tej kampanii w nieznanej dotychczas dla siebie roli trener Krzysztof Dudzic zasmakował wraz z podopiecznymi smaku wygranych, wiosną zajęliśmy w tabeli drugą lokatę, co w sposób oczywisty przyczyniło się do lepszych humorów zawodników oraz kibicujących im wiernie i wspierających rodziców.

Związek, tak jak w poprzednich latach, na podstawie rezultatów premierowej części edycji zimą podzielił stawkę na nowo, a zatem w drugiej połowie kampanii mieliśmy do czynienia z innymi przeciwnikami, co oznaczało też dalekie wyjazdy na turnieje (Cewice i Włynkówko). Trudno jednoznacznie stwierdzić czy to dobrze, iż zawody o punkty ośmiolatków odbywały się tak daleko od Debrzna, ale... nie narzekaliśmy. Trzecią imprezę na naszą prośbę umiejscowiono na "Orliku" w Grodzie Dzika.

Ogółem K. Dudzic dał szansę występów w turniejach dwunastu piłkarzom (i piłkarkom, bo w tym gronie były jesienią Amelia Wasyłyk oraz przez cały sezon Marcelina Obarzanek), z czego dwoje (oprócz A. Wasyłyk także Alan Woś) zaliczyło gry tylko w I rundzie, a Aleksander Jarosz i Szymon Kaczyński dołączyli wiosną, przy czym Sz. Kaczyński wcześniej reprezentował MKS również w starszym roczniku. W komplecie imprez mistrzowskich uczestniczyli M. Obarzanek, Wojciech Obarzanek, Iwo Traczyk i Wiktor Wasyłyk.

Pięciu futbolistów zdobywało gole, a zdecydowanie najskuteczniejsi byli W. Wasyłyk i Sz. Kaczyński, czyli strzelcy większości bramek. Indywidualnych ocen nie będzie, unikamy tego, jeśli chodzi o "orlikowe" kategorie, bo jest na to za wcześnie. Oby w przyszłości dzieci regularnie, systematycznie trenowały, podnosiły stopniowo umiejętności, czerpały radość z gry w piłkę nożną i obyśmy widzieli je na boisku nadal za... kilka lat, bo to najważniejsze. Tego sobie życzmy.

Podokręg Słupski wiosną sezonu 2020/2021 prowadził w tym roczniku zmagania w czterech grupach, gdzie łącznie pokazało się 18 ekip. Oto zwycięzcy: Grasz Dwumiasto Ustka (XI), Grasz Dwumiasto II Ustka (XII), Jantar Ustka (XIII) i Pogoń Lębork (XIV).

Razem: 6 turniejów, 21 meczów, 7 zwycięstw, 1 remis, 13 porażek, 22 punkty, bramki 19-36

Jesień: 3 turnieje, 9 spotkań, 0 wygranych, 0 remisów, 9 przegranych, 0 punktów, gole 1-28

Wiosna: 3 turnieje, 12 spotkań, 7 wygranych, 1 remis, 4 przegrane, 22 punkty, gole 18-8

Turnieje:
Marcelina Obarzanek 5, Wojciech Obarzanek 5, Iwo Traczyk 5, Wiktor Wasyłyk 5, Filip Dziubiński 4, Maksymilian Ogierman 4, Szymon Ogierman 4, Jan Markiewicz 3

Tylko jesienią:
Amelia Wasyłyk 1, Alan Woś 1

Tylko wiosną:
Aleksander Jarosz 3, Szymon Kaczyński 2

Nie grali:
Kacper Datta, Patryk Dudzic, Maja Fąs, Wojciech Kudrelik, Julian Kuligowski, Filip Nylec, Daniel Szczepanik, Lena Wegner

Gole:
6- Wiktor Wasyłyk, 4- Szymon Kaczyński, 1- Marcelina Obarzanek, Maksymilian Ogierman i Iwo Traczyk + sześć "bramek" wynikających z walkowerów

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::