AKTUALNOŚCI
18 drużyn w okręgówce seniorów w nadchodzącej kampanii 05.07.2021r.
7/8 sierpnia zainaugurujemy nowy sezon w klasie okręgowej seniorów. Znamy listę drużyn, z którym będą rywalizować piłkarze MKS-u Debrzno w nadchodzących miesiącach. Jak wiadomo zbliża się druga przejściowa edycja, ponieważ z powodu okoliczności koronawirusowych stopniowo, w ciągu dwóch lat, nasza liga ma wrócić do tradycyjnego 16-zespołowego składu. W zakończonej w czerwcu kampanii grano w stawce 20 drużyn (ewenement w historii futbolu na ziemi słupskiej), kolejna to osiemnaście ekip, a za rok zostanie ich (już na stałe) szesnaście. Z kim zagrają za kilka tygodni czerwono-niebiescy?

Tym razem mamy do czynienia z nie tak pokaźną rotacją, jak miało to miejsce często w minionych latach, gdyż bardzo wielu, bo aż 13 rywali to będą te same drużyny, co w sezonie 2020/2021. Pierwszy raz od dawna nie zmierzymy się z żadnym spadkowiczem z IV ligi, a to dlatego, że jedyny zagrożony degradacją klub z naszego terenu, czyli Jantar Ustka, dzięki udanej wiośnie zachował status czwartoligowca. Mało tego, na tym szczeblu powalczy teraz aż sześć "słupskich" ekip, bowiem oprócz wspomnianego Jantara podokręg ma tam ponadto Pogoń Lębork, Gryfa Słupsk, Anioły Garczegorze, beniaminka Spartę Sycewice oraz mającą niezwykle skomplikowaną sytuację Bytovię Bytów, która po spadku z II ligi chce występować (i chyba dopnie swego) właśnie w czwartej, a nie trzeciej lidze.

Wracając do okręgówki, warto zaznaczyć, iż sporego farta miało Wybrzeże Objazda, które uratowało się przed nieuchronną wizytą w klasie A wyłącznie dlatego, że Bytovia zlikwidowała po sezonie swój zespół rezerw i stąd zwolniło się miejsce dla najwyżej usytuowanego w tabeli potencjalnego spadkowicza. Kontrowersje istnieją natomiast wokół Zawiszy Borzytuchom, który to klub w poprzedniej edycji "na papierze" miał dwa teamy juniorskie (w kategoriach "orlikowych", a więc E1 i F1), które w rzeczywistości... nie pojawiły się na żadnym z sześciu (!) turniejów mistrzowskich i zgodnie z regułami zostały decyzją Komisji ds. Rozgrywek wykluczone ze zmagań i wymazane z tabel. Co na to Komisja Licencyjna Pomorskiego ZPN-u?

Kogo nowego napotkają na sportowej drodze emkaesiacy w zestawieniu z dopiero co zakończoną kampanią? Z grupy I klasy A promocja stała się udziałem Skotawii Dębnica Kaszubska i Gryfa II Słupsk. Dębniczanie wracają do okręgówki po sześciu latach (spadli stamtąd w 2015 roku), lecz należy zaznaczyć, że przez cztery sezony od momentu degradacji ten klub... w ogóle nie posiadał drużyny seniorów! Dopiero jesienią 2019 roku reaktywowano ją i w niespełna 24 miesiące zanotowano dwa awanse w bardzo dobrym zresztą stylu. W przeszłości MKS grał ze Skotawią 12 razy (w klasie okręgowej i klasie A), a bilans tych potyczek jest dla nas korzystniejszy (7 zwycięstw, remis i 4 porażki). Konfrontowaliśmy się także z Gryfem II Słupsk, jednak zdecydowanie rzadziej (przegrane 0:3 i 0:2 w klasie okręgowej 2010/2011), którego czekają obecnie m.in. derby z... KS Gryf Słupsk.

W drugiej grupie klasy A triumfowała Dolina Gałąźnia Wielka i jest to absolutnie historyczny wyczyn, ponieważ nigdy dotąd nie grała na tym poziomie. MKS ma na swoim koncie sześć spotkań z tym klubem (wszystkie w klasie A, edycje 2008/2009, 2011/2012 i 2012/2013), z czego pięć zwycięskich i jedno zakończone niepowodzeniem (0:1). Co ciekawe, wszystkie trzy wyjazdowe mecze z Doliną rozegraliśmy w... Kołczygłowach, a od paru lat ten team podejmuje swoich przeciwników w roli gospodarzy na obiekcie w... Niepoględziu. Czwartego z nowicjuszy trudno tak naprawdę określać takim mianem, bo chodzi przecież o Brdę Przechlewo, wieloletniego uczestnika zmagań w okręgówce. Po dwuletniej banicji na niższym szczeblu stali derbowi rywale debrznian (łącznie 50 spotkań w dziejach kontaktów!) wrócili na swoje miejsce i powiększyli liczbę klubów powiatu człuchowskiego w klasie okręgowej do pięciu, co oznacza aż 20 (!) gier między nimi w przyszłej edycji.

Słupska klasa okręgowa seniorów w sezonie 2021/2022:

Zawisza Borzytuchom
GTS Czarna Dąbrówka
Czarni Czarne
Piast Człuchów
MKS Debrzno
Skotawia Dębnica Kaszubska (beniaminek)
Dolina Gałąźnia Wielka (beniaminek)
Lipniczanka Lipnica
Start Miastko
Wybrzeże Objazda
Jantaria Pobłocie
Brda Przechlewo (beniaminek)
KS Gryf Słupsk
Gryf II Słupsk (beniaminek)
Kaszubia Studzienice
Myśliwiec Tuchomie
KS Włynkówko
Sokół Wyczechy

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::