Rumia ma czwartą ligę, Lipniczanka zostaje w okręgówce 03.07.2021r.
Barażowy trójmecz o awans do IV ligi wyłonił beniaminka tego szczebla, którym został wicemistrz grupy I gdańskiej klasy okręgowej Orkan Rumia. Dla zwycięskiego klubu jest to powrót na ten poziom po dwóch latach, a w przeszłości przez kilka sezonów gościła tam nawet III liga. Nie powiodło się drugiej ekipie naszej okręgówki, czyli Lipniczance Lipnica, która poniosła dwie porażki i w edycji 2021/2022 nadal będzie rywalizować m.in. z czerwono-niebieskimi z Debrzna.

Dodatkowe spotkania o promocję do czwartoligowej stawki zaczęły się od wygranej Żuław Nowy Dwór Gdański z Lipniczanką 2:0, potem Lipniczanka uległa wysoko (1:6) na własnym boisku Orkanowi, a w decydującej potyczce rumianie zremisowali u siebie z Żuławami 1:1 i dzięki lepszemu bilansowi bramek znaleźli się stopień wyżej w futbolowej hierarchii.