AKTUALNOŚCI
Posezonowe zabiegi na murawie Stadionu Miejskiego23.06.2021r.
9 czerwca spotkaniem o mistrzostwo I ligi wojewódzkiej juniorów C1 MKS Debrzno - Salos Słupsk zakończyliśmy edycję 2020/2021, jeśli chodzi o występy na obiekcie przy ul. Sportowej w roli gospodarzy. Wszystkie pozostałe mecze o punkty zarówno ekipa juniorska, jak i seniorzy mieli zaplanowane po tym terminie poza Grodem Dzika. Był to więc idealny moment, aby na boisku pojawiła się firma G&Syn z Otłoczyna koło Torunia, która wykonała zwyczajowe zabiegi na murawie.

Wprawdzie zamierzenia na ten rok były nieco inne (przewidywały prace na stadionie na przełomie marca i kwietnia), jednak w związku z opóźnieniem w realizacji przez podmiot doskonale znany nam z modernizacji debrzeńskiego "Estadio" w 2014 roku dużej inwestycji w Rzeszowie, trzeba było uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wizytę nad Debrzynką do 10 czerwca.

W trakcie dwudniowego pobytu Szymon Gawlik wraz z pracownikami przeprowadzili wertykulację, piaskowanie (wysypano, a następnie wczesano 54 tony materiału) i aerację, a ponadto gratisowo wykonano oprysk przeciwko chwastom oraz wysiano 100 kg trawy na części placu gry przez całą długość od pola karnego do pola karnego. Było to pokłosie pierwszej od remontu obiektu NORMALNEJ (czyli mroźnej i obfitej w biały puch) zimy i co za tym idzie pleśni pośniegowej, która zresztą nękała murawy wielu stadionów w Polsce wczesną wiosną. Stąd takie właśnie dodatkowe działanie związane z pomocą boisku w przerwie letniej.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::