AKTUALNOŚCI
Skrócony sezon tenisistów stołowych08.06.2021r.
Potężne spustoszenie poczynił koronawirus w rozgrywkach mistrzowskich pingpongistów. Ostatni mecz w IV lidze zawodnicy MKS-u Debrzno rozegrali 27 lutego, przegrywając u siebie z liderem zmagań UKS Tęczą Łupawa. Potem, dokładnie w połowie marca, Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego był zmuszony zawiesić rywalizację z powodu obostrzeń i taki stan trwał aż do końca maja. Zastanawialiśmy się co dalej i dziś znamy wreszcie odpowiedź. Sezon będzie wprawdzie kontynuowany, ale... bez czerwono-niebieskich z Grodu Dzika! Dlaczego?

Związek postanowił skrócić kampanię 2020/2021 poprzez anulowanie rezultatów meczów rozegranych w trakcie II rundy. Za końcowe postanowiono uznać tabele na półmetku edycji, jednocześnie zapraszając po dwie czołowe drużyny z trzech grup do dalszych rozgrywek. Z początku mogło się wydawać, że to rozwiązanie będzie oznaczać drugą lokatę MKS-u i później dwumecz ze zwycięzcą grupy C, a więc teamem ASiST KS Beniaminek 03 Starogard Gdański. Po dokładnym przestudiowaniu regulaminu okazało się jednak, że drugą pozycję, przy równej liczbie dużych punktów (po 7) i... gorszym bilansie małych (43-33 debrznian kontra 40-37 miastczan) zajął Junior II Miastko! W jaki sposób? Otóż w takim przypadku, wobec remisu w bezpośredniej potyczce (9:9 w Miastku), o wyższym miejscu przeciwników przesądził przelicznik... setów. W 29 zwyciężyli nasi pingpongiści, w 31 z Miastka... Szkoda, tym bardziej, że przecież w rundzie rewanżowej wygraliśmy z Juniorem II 10:6... Trudno, pozostaje nam powolutku oczekiwać już nowego sezonu 2021/2022, który rozpocznie się najpewniej na przełomie września i października.

12 i 19 czerwca odbędą się wyżej awizowane dwumecze, w których zmierzą się UKS Skoczek Sopot z UKS Tęczą Łupawa, GOSiR II Skarszewy z Hotelkahlberg Krynica Morska oraz UKS Junior II Miastko z ASiST KS Beniaminkiem 03 Starogard Gdański. Trzy zwycięskie kluby rozegrają między sobą turniej finałowy na neutralnym terenie w Nowej Wsi Lęborskiej 26 czerwca.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::