AKTUALNOŚCI
Jakub Średziński najszybszy w klasyku nad Debrzynką31.05.2021r.
Godzinę, 48 minut i 40 sekund potrzebowało dwunastu najlepszych zawodników, aby pokonać 80-kilometrową trasę II Szosowego Wyścigu Kolarskiego Amatorów o Puchar Burmistrza Debrzna i rozegrać między sobą fantastyczny finisz na ul. Wojska Polskiego, tuż przy budynku poczty, gdzie zlokalizowano metę. Triumfował Jakub Średziński z Mełna ("Rowery Kwiatkowski" Toruń) i to on stanął na najwyższym stopniu podium w trakcie podsumowania imprezy, a obok niego toczący zaciekłą walkę o drugą lokatę (przesądził przysłowiowy "błysk szprychy") Jan Krukowski z Rzepnicy i Mariusz Gąsiorowski z Grudziądza. W gronie siedmiu przedstawicielek płci pięknej na pierwszym miejscu sklasyfikowano Karolinę Ruta-Korytowską ze Swarzędza. Brawo!

W czołówce wyścigu interesująco było od samego początku, gdyż późniejszy zwycięzca zaraz po starcie "urwał się" peletonowi wraz z Krzysztofem Krzywym z Gdańska i ten duet rywalizował o pierwszeństwo na premierowej lotnej premii w Debrznie (wygrał Średziński). Prowadzili nadal także po drugim przejeździe przez Gród Dzika, a potem... wszystko się pomieszało, absolutnie nie było mowy o jakiejkolwiek nudzie, bo obraz walki zmieniał się jak w kalejdoskopie. Świadczyć o tym może chociażby lista zwycięzców na następnych lotnych finiszach (Strzeczona - Krzywy, Słupia - Krzywy, Nowe Gronowo - Marcin Małas, Stare Gronowo - Małas, Bukowo Człuchowskie - Jan Zugaj, Myśligoszcz - Małas). Na około 20 km przed metą było już jasne, że dwunastu najsilniejszych kolarzy rozstrzygnie kwestię pierwszej pozycji i tak rzeczywiście się stało, a kibice w Debrznie oglądający ostatnie kilkaset metrów na prostej mieli nie lada gratkę, bo to był bez dwóch zdań kawał dobrego kolarstwa i wielkich, pozytywnych sportowych emocji.

Ludzi spragnionych ciekawego widowiska było zresztą na całej trasie bardzo dużo i trzeba podkreślić, że praktycznie w każdej miejscowości, przez którą przejeżdżali uczestnicy, gremialnie ich obserwowano. Sprzyjała temu również znakomita (wreszcie!) pogoda, którą "wyczarowali" jak na zamówienie na koniec kapryśnego przecież maja organizatorzy. Także dzięki dobrej aurze wszystko przebiegło bezkolizyjnie, bezpiecznie i sprawiło, że malkontentów próżno było szukać wśród obecnych na imprezie.

Trykot Najszybszego Dzika Gminy otrzymał najszybszy spośród mieszkańców Debrzna i okolic Dawid Kleist, a na oklaski zasłużyli też pozostali trzej uczestnicy z naszego terenu, czyli R. Chrut, Grzegorz Bednarczyk i Marcin Malmon. Ów kwartet ma do wykorzystania dodatkową nagrodę, ufundowaną przez CKST, którą stanowi wizyta w saunie nad jeziorem Żuczek (ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy).

Ogólną frekwencję można śmiało określić słowem IMPONUJĄCA, bo 102 zawodników na starcie i ostatecznie 99 na mecie, to wynik więcej niż zadowalający. Gdy z kolei spojrzymy na klasyfikację generalną i nazwy miast, miasteczek i wsi, z jakich wywodzili się kolarze, którzy do nas zawitali, łatwo uzmysłowić sobie, że zawody miały charakter ponadregionalny i stanowiły ogromną promocję gminy Debrzno.

Nad sprawnym przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwała "armia" osób dobrej woli, co pozwoliło ogarnąć ogrom potrzeb wynikających z imprezy o takim zasięgu. Organizatorem było Stowarzyszenie Przedsiębiorców Gminy Debrzno (w osobach poświęcających wydarzeniu setki godzin na najdrobniejsze nawet sprawy Leony Chrut i Ryszarda Chrut), któremu pomagali: Gmina Debrzno, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, Policja w Człuchowie i Debrznie, wolontariusze z debrzeńskiego koła z Ligi Obrony Kraju (wraz z szefową Danutą Ożga-Kanthak), druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Debrzna i co równie ważne z jednostek z ościennych miejscowości (Strzeczona, Słupia, Stare Gronowo, Bukowo i Mosiny). Za pomiar czasu odpowiadała firma INET Technology z Białogardu, a więc Piotr i Mariusz Kołodziejczyk, a opiekę medyczną zapewnił Damian Dębecki (Auxilium Ratownictwo Medyczne) z Koronowa.

To oczywiście nie koniec, gdyż nie sposób pominąć znanego w środowisku cyklistów Przemka "Chabasa" Chabasińskiego z Polic, który sprawnie i z rozmachem prowadził konferansjerkę, zrealizował też multum materiałów filmowych, wywiadów z zawodnikami i organizatorami, niemal natychmiast "lądującymi" na facebookowym profilu "Chabas Rowery Rządzą". Jak powiedziałoby wielu po prostu "sztos"! W informowaniu kibiców o sytuacji na trasie wspierał go Sebastian Michno, o oprawę muzyczną zadbał Andrzej Cisoń, od strony technicznej pomagali w kolumnie imprezy Przemysław Bugaj i Jerzy Pelowski oraz kierowcy z firmy Opel Odejewski Sieroczyn. Izabella Odejewska udostępniła do dyspozycji organizatorów pięć aut, z czego dwa stacjonowały na placu przed CKST ("miasteczko kolarskie"), a pozostałe były niezwykle pomocne na 80-kilometrowym dystansie.

Kto odwiedził ogromny namiot udostępniony przez CKST z pewnością nie żałował, bo tam bezwzględnie królowały Kobiety, zatem L. Chrut (m.in. sprawy dokumentacyjne, pakiety startowe), a ponadto Agnieszka Beger, Renia Cedzyńska, Katarzyna Konczanin, Arleta Olszak, Kinga Tomalak i Violetta Wolna (owoce, napoje, wybornej jakości ciasto). Wśród nich jak ryba w wodzie czuł się Jakub Szyszka ("Sandwich Service - Serwis Kanapkowy"), który przygotował jak zwykle pyszne jedzonko. Rewelacja!

Nieoceniona była rola sponsorów, bo to dzięki ich pomocy impreza mocno zyskała. Wsparcie udzielone przez Izabellę Odejewską (Opel Odejewski) już podkreślaliśmy, należy też wspomnieć o innych, równie ważkich darczyńcach: Timber Schody Sobczak sp. z o.o. Cierznie, Usługi Rachunkowe Leona Chrut, Trilux Polska sp. z o.o., BS Człuchów oddział Debrzno, Gospodarstwo Nasienne Zbigniew Kaszuba, Biuro Usług Płatniczych Arleta Olszak, P. H. U. Marcin Michałowski i sieć supermarketów Netto.

Nagrody (puchary, statuetki, materiały promocyjne) wręczali prezes SPGD L. Chrut i burmistrz Wojciech Kallas, a poza tym jeden ze sponsorów Z. Kaszuba oraz sołtysi Dorota Rybicka (Strzeczona), Sandra Krampikowska (w imieniu Słupi i Barbary Lewińskiej), Beata Bogacz z Nowego Gronowa (podwójnie, ponieważ również w zastępstwie nieobecnej przedstawicielki Starego Gronowa Wioletty Fierek), Andrzej Pyszczek (Bukowo), Stanisław Drobek (Myśligoszcz), a także S. Michno (czerwono-niebieska koszulka kolarska i szalik MKS-u za premię w Debrznie).

Uff, "bitewny kurz" opadł, pora pomyśleć o 2022 roku i trzeciej edycji wyścigu, bo to, że trzeba i warto kontynuować klasyk "188" raczej nikt nie powinien mieć wątpliwości...

WYNIKI

OPEN MĘŻCZYŹNI

1. Jakub Średziński Mełno
2. Jan Krukowski Rzepnica
3. Mariusz Gąsiorowski Grudziądz
4. Jan Zugaj Nowogard
5. Krzysztof Krzywy Gdańsk
6. Tomasz Repiński Kościerzyna
7. Marcin Małas Bydgoszcz
8. Robert Krause Goleniów
9. Filip Hasse Szczecin
10. Andrzej Kaiser Bytów
11. Mateusz Grabarski Gdańsk
12. Tomasz Marzec Słupsk
13. Dawid Kaniecki Grudziądz
14. Franciszek Harbacewicz Goleniów
15. Robert Włodarczyk Grudziądz
16. Bartłomiej Przybylski Piła
17. Jacek Jerzyna Różyny
18. Karol Stelmach Kępice
19. Artur Spławski Bogdanowo
20. Roman Pabelbon Grudziądz
21. Marcin Pastusiak Człuchów
22. Piotr Linkowski Puszczykowo
23. Paweł Bartczak Gdańsk
24. Karol Olszewski Jeżewo
25. Mirosław Słomski Golub-Dobrzyń
26. Andrzej Felisiak Goleniów
27. Łukasz Chmielewski Golub-Dobrzyń
28. Dariusz Buczko Przechlewo
29. Radosław Latański Kusice
30. Tomasz Pajer Gdynia
31. Andrzej Imianowski Człuchów
32. Rafał Kalinowski Szczecin
33. Sławomir Janiak Poznań
34. Roman Bladowski Gdańsk
35. Jacek Rogowski Kościerzyna
36. Dawid Kleist Debrzno
37. Kacper Skoneczny Rzepnica
38. Sławomir Urbański Wągrowiec
39. Paweł Rychlicki Poznań
40. Piotr Mucha Lędzin
41. Marceli Zieliński Grudziądz
42. Artur Pajer Grudziądz
43. Zbigniew Kaczała Szczecin
44. Adam Nowak Starogard Gdański
45. Jacek Kuzynin Szczecin
46. Bogusław Florczak Choszczno
47. Łukasz Janic Nowogard
48. Tomasz Reca Mądrzechowo
49. Paweł Wiśniewski Gdańsk
50. Dariusz Radny Gowino
51. Sławomir Chrzanowski Żywiec
52. Łukasz Olszewski Kłecko
53. Grzegorz Mrówczyński Poznań
54. Piotr Myszkowski Bytów
55. Paweł Zyśko Koszalin
56. Łukasz Czarnowski Przechlewo
57. Wojciech Rutkowski Przechlewo
58. Arkadiusz Turonek Kłecko
59. Michał Szczukowski Tuchola
60. Łukasz Kaszuba Koszalin
61. Marcin Bachtiak Białogard
62. Ryszard Chrut Debrzno
63. Michał Imianowski Człuchów
64. Jarosław Markowski Złotów
65. Michał Dąbrowski Banino
66. Michał Kaczmarek Międzychód
67. Robert Gągol Człuchów
68. Krzysztof Knasiak Kłecko
69. Michał Serbin Kłecko
70. Marek Dereszkiewicz Złotów
71. Sławomir Stoltman Bytów
72. Jan Dymecki Czaplinek
73. Łukasz Biniek Dolaszewo
74. Sławomir Paszkiewicz Choszczno
75. Krzysztof Matuszewski Grudziądz
76. Marek Byczyński Żnin
77. Marcin Gaj Szczecin
78. Szymon Serbin Kłecko
79. Dawid Jażdziewski Angowice
80. Andrzej Wyka Gdynia
81. Bolesław Młynarczuk Racimierz
82. Jeremi Buczkowski Poznań
83. Andrzej Karłowicz Złotów
84. Tomasz Niklas Kartuzy
85. Grzegorz Bednarczyk Debrzno
86. Marcin Malmon Debrzno
87. Włodzimierz Czyżniewski Toruń
88. Michał Gryszun Czarne
89. Adrian Oryszczak Chojnice
90. Jarosław Wąsik Chojnice
91. Mariusz Gryszun Czarne
92. Igor Kujawa Gdańsk

OPEN KOBIETY

1. Karolina Ruta-Korytowska Swarzędz
2. Agata Mikołajczyk Gdańsk
3. Elżbieta Reca Mądrzechowo
4. Natalia Lewandowska Kartuzy
5. Joanna Napiórkowska Przechlewo
6. Zofia Potkańska Police
7. Małgorzata Howis Stargard

NAJSZYBSZY DZIK GMINY DEBRZNO

1. Dawid Kleist
2. Ryszard Chrut
3. Grzegorz Bednarczyk
4. Marcin Malmon

KLASYFIKACJA WEDŁUG KATEGORII WIEKOWYCH

JUNIORZY do 18 lat

1. Karol Stelmach Kępice
2. Kacper Skoneczny Rzepnica
3. Tomasz Reca Mądrzechowo
4. Igor Kujawa Gdańsk

KOBIETY 18-29 lat

1. Agata Mikołajczyk Gdańsk
2. Joanna Napiórkowska Przechlewo
3. Zofia Potkańska Police

MĘŻCZYŹNI 18-29 lat

1. Jan Krukowski Rzepnica
2. Mariusz Gąsiorowski Grudziądz
3. Marcin Małas Bydgoszcz
4. Robert Krause Goleniów
5. Mateusz Grabarski Gdańsk
6. Dawid Kleist Debrzno
7. Marceli Zieliński Grudziądz
8. Łukasz Olszewski Kłecko
9. Wojciech Rutkowski Przechlewo
10. Krzysztof Knasiak Kłecko
11. Szymon Serbin Kłecko
12. Dawid Jażdziewski Angowice
13. Adrian Oryszczak Chojnice

KOBIETY powyżej 30 lat

1. Karolina Ruta-Korytowska Swarzędz
2. Elżbieta Reca Mądrzechowo
3. Natalia Lewandowska Kartuzy
4. Małgorzata Howis Stargard

MĘŻCZYŹNI 30-39 lat

1. Jakub Średzinski Mełno
2. Tomasz Repiński Kościerzyna
3. Tomasz Marzec Słupsk
4. Dawid Kaniecki Grudziądz
5. Bartłomiej Przybylski Piła
6. Marcin Pastusiak Człuchów
7. Paweł Bartczak Gdańsk
8. Andrzej Felisiak Goleniów
9. Łukasz Chmielewski Golub-Dobrzyń
10. Dariusz Buczko Przechlewo
11. Andrzej Imianowski Człuchów
12. Rafał Kalinowski Szczecin
13. Adam Nowak Starogard Gdański
14. Łukasz Janic Nowogard
15. Paweł Wiśniewski Gdańsk
16. Łukasz Czarnowski Przechlewo
17. Arkadiusz Turonek Kłecko
18. Michał Szczukowski Tuchola
19. Michał Imianowski Człuchów
20. Michał Serbin Kłecko
21. Łukasz Biniek Dolaszewo
22. Jeremi Buczkowski Poznań
23. Jarosław Wąsik Chojnice

MĘŻCZYŹNI 40-49 lat

1. Krzysztof Krzywy Gdańsk
2. Filip Hasse Szczecin
3. Andrzej Kaiser Bytów
4. Robert Włodarczyk Grudziądz
5. Jacek Jerzyna Różyny
6. Roman Pabelbon Grudziądz
7. Mirosław Słomski Golub-Dobrzyń
8. Radosław Latański Kusice
9. Tomasz Pajer Gdynia
10. Sławomir Janiak Poznań
11. Sławomir Urbański Wagrowiec
12. Artur Pajer Grudziądz
13. Dariusz Radny Gowino
14. Grzegorz Mrówczyński Poznań
15. Paweł Zyśko Koszalin
16. Łukasz Kaszuba Koszalin
17. Marcin Bachtiak Białogard
18. Michał Dąbrowski Banino
19. Michał Kaczmarek Międzychód
20. Robert Gągol Człuchów
21. Marek Dereszkiewicz Złotów
22. Sławomir Stoltman Bytów
23. Marcin Gaj Szczecin
24. Marcin Malmon Debrzno
25. Michał Gryszun Czarne
26. Mariusz Gryszun Czarne

MĘŻCZYŹNI 50-59 lat

1. Jan Zugaj Nowogard
2. Piotr Linkowski Puszczykowo
3. Karol Olszewski Jeżewo
4. Jacek Rogowski Kościerzyna
5. Paweł Rychlicki Poznań
6. Piotr Mucha Lędzin
7. Zbigniew Kaczała Szczecin
8. Jacek Kuzynin Szczecin
9. Sławomir Chrzanowski Żywiec
10. Piotr Myszkowski Bytów
11. Ryszard Chrut Debrzno
12. Jarosław Markowski Złotów
13. Sławomir Paszkiewicz Choszczno
14. Marek Byczyński Żnin
15. Tomasz Niklas Kartuzy

MĘŻCZYŹNI powyżej 60 lat

1. Franciszek Harbacewicz Goleniów
2. Artur Spławski Bogdanowo
3. Roman Bladowski Gdańsk
4. Bogusław Florczak Choszczno
5. Jan Dymecki Czaplinek
6. Krzysztof Matuszewski Grudziądz
7. Andrzej Wyka Gdynia
8. Bolesław Młynarczuk Racimierz
9. Andrzej Karłowicz Złotów
10. Grzegorz Bednarczyk Debrzno
11. Włodzimierz Czyżniewski Toruń


::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::