AKTUALNOŚCI
30 maja druga edycja wyścigu kolarskiego "188"28.05.2021r.
Po rocznej przerwie (powodem oczywiście wszechwładny COVID) wracamy do kolarskich wrażeń w Grodzie Dzika. Stowarzyszenie Przedsiębiorców Gminy Debrzno organizuje pojutrze wraz z grupą sprawdzonych współpracowników II Szosowy Wyścig Kolarski amatorów "188". To będzie duże wydarzenie sportowe w naszym mieście i na terenie gminy oraz ościennej (Człuchów), ponieważ na starcie stanie blisko setka (tak wynika z aktualnej na tę chwilę listy zgłoszeń) zawodników z różnych zakątków Polski. Start i metę zlokalizowano tym razem (w 2019 roku był to Rynek) w okolicach Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, na ul. Wojska Polskiego, a dokładnie vis a vis budynku poczty. Rozpoczęcie rywalizacji o godz.11.30.

Trasa w tym roku będzie znacznie dłuższa, ogółem miłośnicy dwóch kółek pokonają blisko 80 km. Aż dwukrotnie w ciągu trwania imprezy zobaczymy cyklistów w Debrznie, ponieważ po starcie i pokonaniu kilkunastu kilometrów przez Strzeczonę, Słupię i Myśligoszcz zawodnicy wrócą do miasta, aby pojechać dalej przez Strzeczonę, Słupię, ponownie Debrzno, dalej do Mosin, Nowego Gronowa, Poręby, Starego Gronowa, Bukowa, Płonicy, Dębnicy i z powrotem do Debrzna, gdzie obejrzymy ekscytujący mamy nadzieję finisz.

W poszczególnych miejscowościach usytuowano lotne premie, w tym w naszym mieście, a fundatorem nagrody (niech to jest na ten moment tajemnica jakiej) dla najlepszego na tej "kresce" jest... MKS Debrzno! Oczywiście najważniejsza na mecie będzie klasyfikacja generalna (ranking OPEN kobiet, mężczyzn i juniorów) oraz nieco pośledniejsze, a też istotne kategorie wiekowe. Na uczestników czekają puchary ufundowane przez burmistrza Wojciecha Kallasa oraz statuetki i medale sygnowane przez SPGD.

Zapraszamy serdecznie kibiców! To trzeba zobaczyć, przeżyć widowisko. Jesteśmy przekonani, że wszystkich czeka kilka godzin fascynujących emocji, których po prostu nie wolno przegapić!

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::