AKTUALNOŚCI
W prezencie na majówkę seniorska okręgówka16.04.2021r.
Jest potwierdzenie, jest pewność, jest radość... W weekend 1/2 maja seniorzy MKS-u Debrzno po niemal 50 dniach przerwy rozegrają mecz o punkty w klasie okręgowej. Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przedstawiła oficjalny plan działania w naszej lidze do finiszu edycji 2020/2021. W życie wchodzi awizowany wcześniej pierwszy w historii podział na grupę mistrzowską i spadkową, dzięki czemu możliwe będzie dokończenie sezonu, w mocno zmodyfikowanej formule, z pewnością nie najsprawiedliwszej, lecz chyba jedynej rozsądnej w obecnej, skomplikowanej sytuacji.

Zanim poznamy terminarz gier w obydwu grupach, trzeba dokończyć 21. serię spotkań, która miała się odbyć 13/14 marca. Jak wiadomo od soboty 13 marca obowiązywał na Pomorzu lockdown, potem rozszerzony na cały kraj, ale 12 marca zdążono rozegrać cztery potyczki (KS Gryf Słupsk- MKS Debrzno 3:1, Echo Biesowice- Sparta Sycewice 3:4, Czarni Czarne- Chrobry Charbrowo 4:2 i Zawisza Borzytuchom- Kaszubia Studzienice 0:1), a teraz (dokładnie 24 kwietnia o godz.17.00 - termin obligatoryjny) odbędą się następujące konfrontacje: Start Miastko- Bytovia II Bytów, Barton Barcino- KS Włynkówko, Wybrzeże Objazda- Lipniczanka Lipnica, Myśliwiec Tuchomie- Jantaria Pobłocie, Leśnik Cewice- Sokół Wyczechy i Piast Człuchów- GTS Czarna Dąbrówka. Dla układu tabeli bardzo istotny jest mecz w Tuchomiu, gdyż przesądzi o tym, która z drużyn (Czarni czy Jantaria) zagra w grupie mistrzowskiej. To jedyna zagadka przed dalszą fazą rywalizacji. Pobłocianie muszą wywalczyć co najmniej remis, aby wyprzedzić team znad Czernicy, w przeciwnym razie wystąpią w gronie klubów zagrożonych degradacją.

26 kwietnia związek ujawni kalendarz poczynań w obydwu grupach. Jak łatwo obliczyć kampanię skończymy w tym samym terminie, jaki zakładano w "normalnych" okolicznościach, tj. 19 czerwca. Przed piłkarzami osiem kolejek w weekendy (1/2 maja, 8/9 maja, 15/16 maja, 22/23 maja, 29/30 maja, 6 czerwca, 12/13 czerwca i 19 czerwca) oraz jedno spotkanie w środku tygodnia, w Boże Ciało 3 czerwca. Czerwono-niebiescy przed debrzeńską publicznością (kibice nadal będą mogli obserwować poczynania futbolistów spoza stadionu, nie z trybun...) zaprezentują się cztery lub pięć razy i identycznie na wyjazdach. Jak to będzie wyglądało w szczegółach okaże się za ponad tydzień. Tymczasem ponieważ MKS 24/25 kwietnia ma wciąż wolne od ligi, trwają starania o to, aby rozegrać sparing na własnym boisku. Jest nadzieja, że uda się znaleźć rywala z Wielkopolski, ale dopóki nie jest to nic pewnego, nie ma sensu ujawniać o jakiego przeciwnika chodzi.

Najbardziej cieszy fakt, że nie zmarnujemy całej rundy wiosennej, jak miało to miejsce rok temu. Wprawdzie z zaplanowanych dziewiętnastu meczów mistrzowskich odbędzie się ostatecznie jedenaście, ale lepsze takie rozwiązanie niż żadne...

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::