AKTUALNOŚCI
19 kwietnia juniorzy wracają do treningów i gry14.04.2021r.
Od kilku dni pojawiały się w mediach nieoficjalne informacje o chęci odblokowania albo jak kto woli "odmrożenia" (takiego terminu używaliśmy niemal równo rok temu) sportu dzieci i młodzieży. Rzeczywiście, dzisiejsza konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego rozjaśniła te przypuszczenia. Co więcej, rozbudziła uzasadnione nadzieje (wymagające jeszcze potwierdzenia), iż wkrótce wznowione zostaną również rozgrywki seniorów-amatorów.

Odnośnie juniorów nie ma żadnych wątpliwości: od poniedziałku 19 kwietnia możemy zgodnie z prawem trenować i rozgrywać mecze. Trwająca trzy tygodnie pauza dobiegnie zatem końca. Co to oznacza dla młodych piłkarzy MKS-u Debrzno? W weekend 24/25 kwietnia trzy nasze zespoły pokażą się w następujących spotkaniach o punkty: juniorzy C1 w niedzielę 25 kwietnia o godz.11.00 zagrają na wyjeździe z Gedanią Gdańsk, juniorzy D1 w sobotę 24 kwietnia o godz.11.00 ugoszczą na Stadionie Miejskim Kolejarza Chojnice, natomiast juniorzy E2 pojadą w sobotę 24 kwietnia do Chojnic, aby o godz.12.00 wspólnie z rówieśnikami z Kolejarza, U-2 Bytów i Piasta Człuchów odbyć pierwszy wiosenny turniej na boisku "Orlik".

Pomorski Związek Piłki Nożnej określił też nowy termin zaległej, 24. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów C1, przełożonej z 17/18 kwietnia. Otóż czerwono-niebiescy podejmą Chojniczankę Chojnice 23 lub 24 czerwca (środa/czwartek). Na razie Podokręg Słupski milczy natomiast w kwestii nowej daty dla potyczek 8. serii klasy okręgowej juniorów D1, w tym konfrontacji z Piastem Człuchów, wyznaczonej pierwotnie na 17 kwietnia.

Futbol seniorski? Wydaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby od 24/25 kwietnia wrócić do zmagań o punkty. Pomorski ZPN wyznaczył już zresztą właśnie ten weekend na rozegranie sześciu zaległych spotkań 21. kolejki słupskiej okręgówki. Po nich nastąpiłby sygnalizowany wcześniej podział na grupę mistrzowską oraz spadkową i od 1 maja przystąpilibyśmy z powrotem w komplecie (czyli 20 klubów) do rywalizacji ligowej. Taki optymistyczny scenariusz opierany jest na słowach ministra o możliwości uprawiania sportu na świeżym powietrzu w gronie 25 osób. Dwie drużyny i trójka arbitrów to nic innego jak wspomnianych 25 uczestników meczu w JEDNYM momencie na placu gry...

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::