AKTUALNOŚCI
Jest koncepcja jak wyjść z impasu27.03.2021r.
Nadeszły kolejne informacje odnośnie możliwości wyjścia z potrzasku, w jakim znalazły się rozgrywki seniorskie w klasach niższych zawiadywane przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. Przypomnijmy: wobec decyzji rządowych o wprowadzeniu obostrzeń epidemicznych IV liga, klasa okręgowa, klasa A i B nie grają od 13 marca i taki stan potrwa przynajmniej do 9 kwietnia. Po nieudanym wdrożeniu w życie sugestii zakładającej podpisywanie przez zawodników umów stypendialnych/kontraktów, czyli określając wprost "sprytnego" (kwestia gustu) obejścia przepisów, teraz mamy do czynienia z uściśleniem propozycji z 23 marca, polegającej na skróceniu edycji 2020/2021 poprzez podział słupskiej klasy okręgowej na dwie grupy: mistrzowską i spadkową.

Ponieważ to interesuje kibiców z Debrzna najbardziej, poprzestaniemy tylko na omówieniu sytuacji właśnie w lidze, w której gra MKS. Gdański projekt przewiduje następujące kroki: 17/18 kwietnia odbyłoby się 6 zaległych spotkań 21. kolejki (Start Miastko- Bytovia II Bytów, Piast Człuchów- GTS Czarna Dąbrówka, Leśnik Cewice- Sokół Wyczechy, Barton Barcino- KS Włynkówko, Wybrzeże Objazda- Lipniczanka Lipnica i Myśliwiec Tuchomie- Jantaria Pobłocie) tak, aby wszystkie kluby miały rozegraną równą liczbę meczów. Potem nastąpiłby wspomniany podział, szybkie sporządzenie nowego terminarza i w weekend 24/25 kwietnia (lub w środę 28 kwietnia, to alternatywna data) wystartowalibyśmy z końcową fazą sezonu. Piłkarze wybiegliby na boiska również 1/2 maja, 8/9 maja, 15/16 maja, 22/23 maja, 29/30 maja, 3 czerwca, 5/6 czerwca i 12 czerwca o godz.17.00 (termin obligatoryjny dla grupy mistrzowskiej). W grupie spadkowej byłoby podobnie, jednak koniec kampanii zakładany jest tydzień później (19 czerwca o godz.17.00), a futboliści drużyn z miejsc 11-20 w okręgówce pauzowaliby w Boże Ciało 3 czerwca. Baraże o awans do IV ligi wicemistrzowie trzech grup klasy okręgowej rozegraliby 19, 22 oraz 26/27 czerwca.

MKS Debrzno opowiada się za wdrożeniem takiego rozwiązania w życie i uratowanie tym samym rundy wiosennej, wprawdzie w mocno zmodyfikowanej formie, ze zmianą reguł w trakcie gry, ale... czy jest inne wyjście? Chcemy trenować, grać i nie stracić tak jak 12 miesięcy wcześniej połowy roku na wegetację. Oczywiście nie wszystko zależy od środowiska piłkarskiego, bo ewentualne pozwolenie na powrót na sportowe obiekty wydadzą instancje wyższe...

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::