AKTUALNOŚCI
Kowalski i Szostek w Wyczechach 22.03.2021r.
To definitywnie ostatni akcent zimowego okienka transferowego w naszym klubie. Dotąd informowaliśmy o powrotach do MKS-u Debrzno Krzysztofa Szawarniaka i Damiana Kamowskiego oraz wypożyczeniu do Sopockiej Akademii Piłkarskiej Martina Romanka, dziś wspomnimy o dodatkowych dwóch ubytkach w kadrze ekipy seniorów znad Debrzynki.

Maciej Kowalski i Krystian Szostek, bo o nich mowa, są od początku marca zawodnikami Sokoła Wyczechy, a czasowa umowa obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku. Starszy z nich, niespełna 26-letni Szostek to wychowanek klubu z ul. Sportowej, który w drużynach juniorskich emkaesiaków występował w latach 2009-2012. W dorosłym futbolu debiutował 26 lutego 2012 r. (1:2 na wyjeździe w sparingu z Tarnovią Tarnówka), a ogółem aż do 9 sierpnia 2021 r. i meczu klasy okręgowej z KS Gryfem Słupsk (1:6) rozegrał w teamie seniorów 191 spotkań, zdobywając 41 bramek.

Znacznie skromniejszy dorobek ma 17-letni Kowalski, który zaczynał futbolową drogę w Czarnych Czarne (jednak nie zaistniał tam w lidze), potem po dłuższym rozbracie z piłką nożną wznowił aktywność, stając się przed początkiem rundy wiosennej kampanii 2019/2020 zawodnikiem czerwono-niebieskich z zamiarem gry w drużynie juniorów B. Jak wiadomo rok temu druga część sezonu została zastopowana przez koronawirusa, a Kowalski próbował potem swoich sił w zespole seniorów. Pierwsze w nim spotkanie rozegrał 7 czerwca 2020 r. przeciwko Czarnym Czarne (3:1, sparing), natomiast dwudzieste (jak dotąd ostatnie) 15 listopada 2020 r. (5:0 z Zawiszą w Borzytuchomiu w klasie okręgowej). Ponieważ z racji miejsca zamieszkania (Krzemieniewo) bliżej mu do Wyczech, a i konkurencja w drużynie Sokoła wśród młodzieżowców jest znacznie mniejsza, postanowił zmienić klub. Czy na stałe, o tym przekonamy się po zakończeniu obecnej edycji, gdy w lipcu nadejdzie czas kolejnych decyzji obydwu zawodników.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::