AKTUALNOŚCI
Romanek wypożyczony do Sopockiej Akademii Piłkarskiej23.02.2021r.
21-letni pomocnik Martin Romanek, wychowanek MKS-u Debrzno, w przeszłości grający także w juniorach Chemika Bydgoszcz oraz drużynach seniorskich Unii Janikowo (dwukrotnie), Polonii Bydgoszcz oraz KS Sportis Łochowo rundę wiosenną spędzi w zajmującej aktualnie ósmą lokatę w jednej z dwóch grup gdańskiej klasy okręgowej Sopockiej Akademii Piłkarskiej. Dzisiaj oficjalnie parafowano umowę wypożyczenia tego zawodnika do klubu z Trójmiasta.

Długo wydawało się, że podobnie jak I część sezonu 2020/2021, także i rewanże Romanek spędzi w swoim macierzystym klubie z Grodu Dzika. Zagrał przecież w pierwszym sparingu zimowym emkaesiaków z Myśliwcem Tuchomie (5:1) i zdobył nawet efektownego gola. Po kilku dniach poinformował jednak, że chce spróbować sił w nowym towarzystwie. Nie jest tajemnicą, iż od kilku miesięcy mieszka i pracuje na Wybrzeżu, należało więc liczyć się z tym, że może podjąć decyzję o zmianie otoczenia piłkarskiego. Szkoda jedynie, że stało się to już teraz, ale taka jest zwyczajnie rzeczywistość i taki wybór zawodnika.

Romanek ogółem w drużynie seniorów czerwono-niebieskich rozegrał dotąd 31 meczów, zdobywając osiem goli, z czego pięć w klasie okręgowej jesienią ubiegłego roku. O tym, gdzie zakotwiczy na dłużej i czy będzie to nadal SAP Sopot okaże się w lecie, przed początkiem kampanii 2021/2022, gdy wygaśnie podpisana dziś umowa transferu czasowego.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::