AKTUALNOŚCI
Zawieszona licencja Lipniczanki05.02.2021r.
W przerwie zimowej Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wszczęła postępowanie wyjaśniające względem klubów grających w tym sezonie ligowym, które nie spełniają wymogów dotyczących posiadania odpowiedniej liczby drużyn juniorskich. W połowie stycznia uruchomiono procedurę odnośnie jednego IV-ligowca (Sokół Zblewo), a także przedstawiciela klasy okręgowej (Lipniczanka Lipnica) oraz szesnastu zespołów klasy A.

Na kolejnym posiedzeniu, przed czterema dniami, komisja umorzyła postępowanie (po złożeniu stosownych wyjaśnień) wobec dwunastu A-klasowiczów, dwa podmioty wezwano do uzupełnienia stanowiska, ekipie ze Zblewa wymierzono karę pieniężną, natomiast w trzech przypadkach postanowiono zawiesić licencję uprawniającą do gry w danej klasie rozgrywkowej. Tak postanowiono w odniesieniu do teamów z podokręgu słupskiego, czyli Lipniczanki Lipnica (okręgówka) oraz Sparty Konarzyny i GKS-u Kołczygłowy (klasa A).

Co to oznacza? W/w wymienione kluby mogą przed rundą wiosenną dodatkowo zgłosić zespół juniorski do rozgrywek turniejowych na Orlikach (od kategorii E1 po G2), ponieważ akurat te zmagania są dzielone na osobne dwie części jesienią oraz wiosną i taki "zabieg" jest dopuszczalny. Wówczas wypełnią licencyjne wymogi. Gdyby jednak to się nie udało, pozostaje wpłata na rzecz Pomorskiego ZPN-u kwoty 500 złotych (w przypadku klasy A) oraz 2500 złotych (klasa okręgowa) i "blokada" zostanie zdjęta.

Przypominamy jeszcze, że wg obecnie obowiązujących przepisów klub mający ekipę seniorską w okręgówce musi jednocześnie uczestniczyć w rywalizacji mistrzowskiej w co najmniej dwóch kategoriach młodzieżowych, z kolei w klasie A ten obowiązek obejmuje jeden zespół juniorski.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::