W powiecie... bezkrólewie29.01.2021r.
Cztery kluby reprezentujące powiat człuchowski występują w sezonie 2020/2021 w słupskiej okręgówce seniorów. Łatwo zatem wyliczyć, iż jesienią doszło do sześciu potyczek mających status derbów regionu. Naturalnie najważniejsza jest całościowa tabela ligowa, ale przyjmijmy, iż Piast Człuchów, Czarni Czarne, Sokół Wyczechy i MKS Debrzno w meczach między sobą walczą o nieoficjalne mistrzostwo naszego terenu, mające jakby nie oceniać wymiar prestiżowy. W połowie edycji możemy śmiało napisać, że w tej kwestii planuje... bezkrólewie. Żadna z drużyn nie wypracowała sobie przewagi nad resztą stawki, a o tym jak zacięta i nieprzewidywalna jest rywalizacja niech świadczy fakt, iż liderujący po jesieni w derbowej klasyfikacji Sokół wyprzedza ostatnich w zestawieniu Czarnych "aż" o... punkcik!

Z sześciu gier w trzech padły wyniki remisowe (zawsze w konfrontacjach z udziałem Czarnych), tylko raz wygrali gospodarze (MKS z Sokołem), w pozostałych dwóch triumf przypadł przyjezdnym. 26 goli daje średnią ponad cztery na spotkanie, a więc sporą. Z wyjątkiem starcia Piasta z Sokołem (3:6!) wszystkie pozostałe były gwarancją wyrównanej gry i kompletnej niewiadomej, jeśli chodzi o rezultat końcowy. To... dobrze, bo stare jak futbol powiedzenie, iż "derby rządzą się swoimi prawami" znajduje na tym przykładzie niemal stuprocentowe potwierdzenie.

Szesnastu piłkarzy wpisało się na listę strzelców w tych meczach. Trzy bramki zdobyte przez sokolistę Karola Dołgowskiego oraz dwóch człuchowian, Szymona Rakowskiego i Dawida Wachnika, pozwalają na liderowanie snajperskiemu rankingowi po jesieni. Dla czerwono-niebieskich trafiało czterech zawodników (wszyscy po razie), z czego dwukrotnie wcelowaliśmy do siatki z rzutów karnych (Sebastian Stalka i Paweł Władyczak).

Czarni Czarne- MKS Debrzno 0:0
Piast Człuchów- Sokół Wyczechy 3:6
Sokół Wyczechy- Czarni Czarne 3:3
Piast Człuchów- Czarni Czarne 2:2